Instagram testuje samostatný komunikátor. Chtěl by chat oddělit od hlavní sociální sítě

Facebook se chce více zaměřit na chatovací aspekt Instagramu.

0
Instagram
Instagram

O úspěších Instagramu již řeč byla. Sociální síť zaměřená na sdílení fotografií jde od loňska po krku Snapchatu a daří se jí to. V dohledné době by mohla zasadit Snapchatu poslední úder. Jak informuje magazín The Verge, Facebook momentálně testuje samostatný komunikátor s konverzacemi z Instagramu, kterého nazývá Direct.

Tento koncept nezní nepovědomě. V minulosti se Facebooku úspěšně podařilo oddělit od své hlavní sociální sítě chat. Dnes je z Messengeru samostatná platforma. Na počítacích na webu spíše stále používáme jednotnou webovou aplikaci kombinující chat s hlavní sociální sítí, na mobilech je to ale jinak. Otázka zní, co by podobná fragmentace Instagramu přinesla za výhody. Je Instagram tak silný, aby oddělení chatu unesl?

Nekonkuroval by Facebook příliš sám sobě? Direct sám o sobě může být těžko něčím jiným než jen jinak vypadajícím klonem Messengeru. Obě aplikaci po vzoru Snapu získaly do výbavy všemožné filtry pro obličeje a jiné efekty, kterými můžete ozdobit selfies nebo videa. Messenger je ovšem vyspělejší komunikační platforma, jež dnes nabízí také videohovory, a to i ve skupině.

Jako rychlý komunikátor pro mladé, které podobné funkce nejspíš nezajímají, Direct mít šanci možná může. Aktuálně je více než Messenger silně zaměřený na práci s fotoaparátem, což by mu mělo zůstat. Buď jak buď, Snapchat nemá dobré vyhlídky. Directu zase hrozí, že bude časem přehlcen funkcemi a čistého komunikátoru se stane moloch podobný dnešnímu Messengeru.

Ohodnoťte tento článek!