Instagram pod velením Facebooku začíná blokovat Twitter

0

Magazín USA Today zveřejnil informace, podle kterých Instagram zakazuje integraci Twitteru ve své aplikaci. Twitter ve svém příspěvku uvedl, že někteří uživatelé mají se zobrazením fotek z Instagramu potíže z důvodu blokování ze strany Instagramu – fotografie se zobrazují špatně nebo vůbec.

Šéf Instagramu Kevin Systrom (nyní podřízený Marka Zuckerberga) potvrdil, že odstanili možnost poslat vytvořené obrázky na Twitter a plánují úplné odstřižení embeddovaných fotografií na této informačně-sociální síti. Současně zveřejnil, že si přeje lepší integraci mezi mobilní a webovou verzí Instagramu (jako by toto nebyla samozřejmost), kvůli které chce směrovat odkazy na web Instagramu, kde prý uživatelé získají lepší zážitek.

 

Instagram spustil webovou verzi až pod vedením Facebooku a posílání fotografií z Instagramu na ostatní služby, tedy Foursquare, Tumblr a Facebook, bude nadále fungovat. Vadí jim jen Twitter, který si ale již v tajnosti zřejmě buduje vlastní obrázkovač.

Tip: Twitter připravuje vlastní Instagram

Není jisté, zda dočasně pomůže neupdatovat na příští verzi Instagramu, každopádně je čas se začít poohlížet i po jiných svobodnějších službách – které ale zatím příliš neexistují. Facebook chce samozřejmě vydělávat peníze, což je pro něj přednější, než pár nespokojených uživatelů.

Jaké obrázkovače by podle vás mohly Instagram alespoň částečně nahradit?

zdroj: USA Today

Ohodnoťte tento článek!