Instagram pro Android je venku. Prznítko fotek bude mít další miliony uživatelů

0

Fanoušci Androidu se dočkali, populární bezplatná aplikace úpravu fotek včera večer konečně vyšla. Od minulého týdne si ji zarezervovalo více než 430 000 uživatelů. Teď už je ale venku a pro všechny.

Aplikaci si můžete stáhnout z Google Play (pozor, má 11 MB). Minimálními požadavky jsou Android 2.2 a podpora OpenGL ES 2.0. Ač tvůrci slibovali, že Instagram pro Android je v něčem lepší než pro iPhony, pro aktuální verzi to rozhodně neplatí – jsou stejné. Dokonce ani design nerespektuje šablony Googlu, ale víceméně kopíruje vzhled z iOS.

To hlavní však zůstalo. Instagram funguje jako sociální síť pro sdílení obrázků, přímo v aplikaci lze fotit a zpětně na snímky použít některý ze 17 originálních filtrů. Výsledek lze sdílet ve vlastní galerii, případně poslat na Facebook, Twitter, 4SQ či Tumblr.

instagram instagram instagram instagram

Do včerejšího večera měl Instagram přes 30 milionů uživatelů, kteří už nahráli více než miliardu fotek. Každý den přibylo pět milionů nových snímků, každou sekundu 575 lajků a 81 komentářů. S příchodem na Android se tyto statistiky mohou klidně znásobit.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dropbox se rozhodl vsem, kteri 23GB prostoru ziskali „nelegalne“ pomici HTC triku jej odebrat: http://forums.dropbox.com/topic.php?id=57089&replies=25#post-418572

    Jinak ale nyni Dropbox nadeluje skutecne 500MB zdarma pri doporuceni, takze pokud se zaregistrujete prez tento odkaz: http://db.tt/0lKh98t tak ziskate ihned 2,5GB prostoru a pri povoleni automatickeho uploadu fotek at uz prez PC nebo androida dalsich 3GB jako bonus. A to je celkem 5,5GB ZDARMA na zacatek, coz neni vubec spatne!