Instagram pro Android už brzy. Tvůrci ukázali demo

0

Populární prznítko fotek pro iPhony se už brzy dočká verze pro konkurenční platformu Android. Autoři aplikace ukázali na akci SXSW Instagram běžící na Nexusu S. Podle šéfa firmy je navíc verze pro Android v mnohém lepší než pro iOS.

Že Instagram neznáte? Vězte, že jeho zrod a funkce je trochu paradoxní. S rostoucí kvalitou fotoaparátů v mobilech se zvyšuje i potřeba je uměle deformovat různými efekty a rámečky, které fotkám vdechnou jinou duši. Software je zdarma, bez reklam s neomezeným úložným prostorem a možností sdílení v několika sociálních službách.

Instagram Instagram

Aplikaci si už našlo 27 milionů uživatelů (ještě v prosinci to byla skoro polovina). Jen předevčírem si s ním hrálo 67 % z nich.

Aktuálně se spekuluje o nové 40milionové injekci, která by firmu ohodnotila na přibližně půl miliardy dolarů. To však zakladatel Kevin Systrom nechtěl komentovat. Jen podotkl, že skutečně roste zájem uživatelů i investorů a zažívají boom podobný Facebooku. A to přitom cílí jen na uživatele iOS. S nástupem na Android mohou teoreticky vzrůst dvojnásobně. V tuto chvíli se snaží hledat cesty, jak udělat firmu dlouhodobě ziskovou.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!