Instagram se nekamarádí s Windows Phone. (Oživeno: funkčnost byla obnovena!)

0

Oživeno:

Instagram si připsal výrazné plusové bodíky za to, že nakonec obnovil, co rozbil. Podle Windows Phone Daily uživatelé Windows Phone s neoficiálními klienty mohou opět nahrávát fotografie do populární sociální sítě. A nejen to, provozovatel dokonce obnovuje snímky, které se uživatelům ztratily z profilu. Velmi dobře!

Původní zpráva:

Majitelé dlaždicových telefonů nemají ani v nejmenším lehký život. Google je odmítá podporovat a tvořit aplikace (podobně jako noho jiných), vyhrožuje jim odříznutím podpory synchronizačního protokolu EAS, následně Microsoftu zatrhne, aby si sám tvořil klienty pro YouTube, které nakonec z Windows Phone Store zmizí a slibovaná náhrada za ně ani po týdnech a měsících není na dohled. Neoficiální aplikace pro sledování obsahu na YouTube pak těžkou situaci znají jako své boty.

Google jednou za čas pozmění API, čímž aplikace dočasně vyřadí z provozu. Ty se obvykle zmátoří do několika hodin, nejpozději dní, jedná se ale o nepříjemné komplikace. A zdá se, že až nepříjemně povědomé trable postihly také uživatele sociální sítě Instagram. Ani ona, potažmo Facebook, tedy její provozovatel, se prozatím neobtěžovala vyrobit oficiální aplikaci pro Windows Phone. Co nedokáže výrobce, s tím si hravě poradí třetí strany. V katalogu naleznete hned několik klientů.

Přinejmenším jednoho nich ale stihl trest za to, že se uživatelům snaží zprostředkovat funkci, kterou oficiální cestou nedostali. Populární Instance podporuje jak prohlížení, tak nahrávání fotografií. Jenže Instagramu se nelíbí, že tvůrci reverzním inženýrstvím vyřešili posílání fotek do sítě. Neoficiální klient proto podle všeho zablokoval. Tvůrce Instance, Daniel Gary, tvrdí, že sociální síť po nahrání uživatelské snímky maže.

 

Je pravděpodobné, postiženo bude více aplikací. Problémy hlásí např. 6tagram. Redaktoři The Verge situaci ověřili. Podle nich nahraný obrázek skutečně zmizí do několika vteřin. V jednom účtu prý snímek nahraný na Instagram před týdnem již není veřejně dostupný, zůstal však v účtu uložený. Provozovatel sítě tedy i zpětně dohledává fotografie odeslané pomocí neoficiálního klienta? Instagram potvrdil, že vývojáři upravili API.

Ať se nám podobný přístup nelíbí sebevíc, Facebook API změnil po právu, aby zlepšil zabezpečení. Sám autor Instance ví, že se pohyboval v nebezpečné zóně a naprosto uznává nároky provozovatele na dirigování vlastní sítě. Navíc, spameři podle všeho objevili v přístupu k Instagramu stejné skulinky jako tvůrci neoficiálních klientů. Proti nim síť nastavit štíty jednoduše musí. Možná, že fotografie nahrané neoficiálními klienty považuje za spam. Čekáme na rozuzlení.

Zdroj: @danielgary via The Verge | Windows Phone Daily

Ohodnoťte tento článek!