Počty srdíček teď Instagram skrývá globálně. Pořád jde o test

Virtuální měna může ztratit na ceně.

0

Fotosíť už před několika měsíci začala testovat skrývání počtu „lajků“ tak, že číslo vidí jen člověk, jemuž účet patří. Úplně poprvé k tom došlo v dubnu v Kanadě. Testování se potupně rozšiřovalo do dalších zemí, až bylo čerstvě uvedeno do celého světa. Od 14. listopadu tak platí, že účet kohokoli může, ale nemusí být dotčen skrytím počtu srdíček. Provozovatel sítě o tom informoval na Twitteru, jak upozornil mj. TechCrunch.

Skrytí počtu srdíček, které na síti platí za virtuální měnu, může být nejvýraznější změnou sociálních sítí za mnoho let. Má potenciál pomoci ničení sebevědomí lidí, může ale i poškodit tzv. influencery a influencerky. Tím by v důsledku Instagram mohl poškodit sám sebe, neboť jeho příjmy plynou z reklamy. Jeho cílem proto těžko může být snížení aktivity na sociální síti.

S lajky se tak jako s každou jinou měnou čile obchoduje. Skrytí počtu srdíček ovšem nemusí být komplexním řešením pro takovou situaci, protože lidé si stále budou moci nakupovat sledující, kteří jim budou na profilech zanechávat komentáře.

Zdroj: Instagram na Twitteru via TechCrunch

Počty srdíček teď Instagram skrývá globálně. Pořád jde o test
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas