Instagram stále více facebookovatí. Zavádí alba až pro deset fotografií

0

Instagram se pod svým novým vlastníkem mění. Poté, co zrušil pevný formát fotky 1:1, změnil ikonku aplikace, přidal videa a zavedl stories kopírující Snapchat. Teď končí další ze základních pravidel původně fotografické sociální sítě.

foto: The Verge
foto: The Verge

Facebook na Instagramu nově zavádí alba, takže už neplatí, že jeden příspěvek znamená jednu fotku. Galerie bude moci obsahovat až deset obrázků (dnes už se nedá napsat fotek), což doposud mohli jen sponzorované příspěvky. Vložení více obrázků bude probíhat delším podržením tlačítka, na každou můžete aplikovat jiné efekty a každá půjde olajkovat samostatně. Funkce se objeví v jedné z příštích aktualizací.

Komentář: Facebook zavádí funkce, které duplikují jeho vlastní síť, přitom jiné, na které komunita čeká už nekonečně dlouho ignoruje. Stačí vzpomenout třeba prosté sdílení fotografií, nebo zablokování zobrazení náhledu při tweetnutí instagramové fotky. Jedinou užitečnou změnou bylo zavedení pinch-to-zoom při prohlížení. Dalo by se říct, že Instagram čím dál tím více facebookovatí a pro jeho původní uživatele přestává být relevantní. Náhrada ale na obzoru není.

Ohodnoťte tento článek!