Instagram uvedl aplikaci Hyperlapse. Točí časosběrná videa a umí je stabilizovat

0

Populární foto síť se loni naučila pracovat také s videi, novinka se stala přímou součástí hlavní aplikace Instagramu. Teď firma vlastněná Facebookem uvádí další funkci pro natáčení videa, tentokrát ovšem jako samostatnou aplikaci Hyperlapse (zatím jen pro iOS).

Název je shodný s nedávno prezentovanou technologií Microsoftu. Stejný je i cíl – točit časosběrná videa s pohybující se kamerou. To, pokud nemáte snímač připevněný na kolejích nebo kolečkách, bude při zrychlení roztřesené a nepříjemné ke sledování. Instagram ale podobně jako Microsoft výsledné video stabilizuje.

Zmírní otřesy vyvolanou rukou i chůzí, takže bude záznam plynulejší. Technologie je jednodušší než u Microsoftu, ale zase není tak výpočetná náročné a lze jí bez zdlouhavého zpracování používat i na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch.

Hyperlapse nejdříve zachytí video jako každá jiná podobná aplikace, pak si vybere zrychlení 1× až 12× (výchozí je 6×) ve skocích po dvou úrovních a video uložíte. Ani jej nemusíte dále sdílet, aplikace funguje i sama od sebe bez jakéhokoliv účtu.

 

Výsledné video je bez filtrů, neořezané a nelze jej v aplikaci upravit. To ale nevadí, protože se uloží do veřejné galerie, kam k němu budou mít přístup jiné programy. Třeba i onen zmíněný Instragram, který by jej ořezal na 15 sekund, osekal do čtvercového formátu a zprznil nějakým filtrem.

Zdroj: Instagram

Ohodnoťte tento článek!