Instagram přidává videovolání a filtr proti šikanózním komentářům

Facebook to s Instagramem jako samostatným komunikátorem myslí vážně. Doplňuje do něj videovolání, a to i ve skupinách. Novinek představených v rámci konference F8 se sešlo více.

0
Instagram
Instagram

První dva květnové dny se v San Jose i letos odehrává každoroční konference F8, kde Facebook oznamuje velké novinky. Jen během prvního dne se urodilo mnoho oznámení, byť řadu z nich není třeba zdlouhavě komentovat.

Je to tak např. s videovoláním. Z Instagramu se samotný přímý komunikátor teprve rodí, ale zájem o něj je a funkce přibývají.

Videovolání na Instagramu

Možná si vzpomenete na pár měsíců staré drby o tom, že se Direct oddělí do samostatné komunikační aplikace podobně jako kdysi Messenger od Facebooku v roce 2011. Tím spíše je ale potřeba posílit základní dovednosti. Instagram proto získá podporu pro videovolání, možné bude také ve skupině. Změní se i stránka pro hledání obsahu. Lépe vám umožní hledat podle tématu.

Do Insta Stories budete moct sdílet příspěvky z externích aplikací. Půjde např. o písničky ze Spotify. Lépe řečeno o odkazy na ně, takže se sledující klepnutím přepne do hudební aplikace a bude si moct vámi doporučenou skladbu poslechnout. Podobně bude možné do Insta Stories vkládat odkazy na příspěvky ze sociálních sítí jako Facebook nebo Twitter.

Zástup kompatibilních služeb by se měl rozšiřovat, byť to záleží na provozovatelích těchto služeb, zda budou takovéto sdílení podporovat. Instagram je populární, proto bych se o to nebál. Pro přidávání obsahu ani nebudete muset propojovat účty služeb s Instagramem.

Do Insta Stories budete moct přidávat odkazy do různých služeb (foto: Instagram)
Do Insta Stories budete moct přidávat odkazy do různých služeb (foto: Instagram)

Více efektů, méně útočných komentářů

Chybět nemohou ani nové efekty pro pořizování snímků skrze Instagram Camera. Pro rozšíření nabídky se Instagram otevírá třetím stranám, které tak mohou tvořit efekty nebo filtry vlastní. Poslední změnou je aktivace nového filtru pro skrývání šikanózních komentářů, které na vaši osobu útočí. Filtr můžete vypnout.

Novinky budou k vyzkoušení dostupné během několika týdnů, pouze filtr skrývající útočné komentáře by měl být aktivní hned.

Instagram přidává videovolání a filtr proti šikanózním komentářům
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů