Instagram pro Windows 10 vyměnil jádro. Podporuje chat Direct

Zkoušeli jste někdy používat Instagram na počítači? Moc přátelský zážitek to není. Aspoň teď máme možnost, jak chatovat skrze Direct.

0

Instagram vznikl na mobilech. Dnes jej lze omezeně používat na webu, ačkoli je zřejmé, že tento klient stále stojí na druhé koleji. Jiný klient byl k nalezení v Microsoft Storu, jednalo se o port aplikace z iOS. Tím pádem nešlo o dokonalý uživatelský zážitek, jednalo se však o jedinou skutečně funkční možnost, jak si s někým vyměňovat zprávy skrze místní chat Direct na tradičním počítači.

Tento klient pro Windows 10 byl ale nedávno nahrazen novým. Již se nejedná o port z iOS, ale o progresivní webovou aplikaci. Ta velkým obrazovkám sluší o kousek víc, Instagram však stále odmítá naplno využít prostor, který mu taková obrazovka dává k dispozici. Za klíčový v tomto ohledu považuji již zmíněný chat. Kupodivu jsme se ho dočkali také, přestože když v prohlížeči přejdete na www.instagram.com, chat nenajdete.

Jinak se však jedná o stejnou aplikaci a lze předpokládat, že časem bude Direct dostupný i běžně v prohlížeči. Horší je, že tento klient nepodporuje přidávání nových příspěvků. Nový Instagram pro Windows 10 je dostupný i v češtině a najdete ho v Microsoft Storu. Na dostupnost aplikace upozornil web Windows Central, podle kterého testování začalo loni v prosinci.

Instagram pro Windows 10 vyměnil jádro. Podporuje chat Direct
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas