Instalace Catalyst 7.11 selže?

0

Chcete instalovat Catalyst 7.11 nebo 7.10 hotfix pro Crysis, ale objeví se vám jen data.size() != 3? Máme pro vás řešení. Nové ovladače přináší spoustu oprav chyb ve hrách, podporu pro HD 3850 a 3870 a zvýšení výkonu CrossFire v Crysis, tak by byla škoda, aby si je kvůli chybě v instalátoru uživatelé Windows XP nemohli nainstalovat.

Kvůli této chybě nemůžete použít normální postup: spuštění setup.exe, restart a hotovo. Můžete však použít následující, netvrdím, že nejlepší, ale funkční postup (za screenshoty v angličině se omlouvám, česká Windows XP nevlastním). Nejprve odinstalujte předchozí ovladače, nejde-li to, použijte Driver Sweeper. Po restartu klepněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač, zvolte Vlastnosti, pak záložku Hardware. V ní klepněte na tlačítko Správce zařízení:

Objeví se vám seznam zařízení, u vašich karet ATI Radeon budou vykřičníky. Klepněte na nich pravým tlačítkem a zvolte Vlastnosti:

Vyberte záložku Ovladač a klepněte na Aktualizovat:

Další nabídku Windows odmítněte: „Nyní ne“

Následně zvolte Instalovat ze specifického umístění:

Nyní nalistujte složku, kde jsou umístěny rozbalené ovladače 7.11 (například v C:\ATI\…):

Najděte až přímo podsložku XP_INF:

Tento i předchozí dialog potvrďte pomocí OK a .. hurá, instalace v pořádku, všechna DLL, INF apod. by se vám měly samy zkopírovat do WINDOWS\*. To samé proveďte pro zařízení reprezentující druhý výstup na monitor, případně pro další kartu (CrossFire). Když už budete v tom, můžete nahradit Catalyst Control Center třeba ATI Tray Tools. Catalystr Control Center můžete však stále doinstalovat: je v podsložce CCC v rozbalené složce s ovladači Catalyst: stačí spustit setup.exe, tato automatická instalace je naštěstí hladká.

 

Instalace Catalyst 7.11 selže?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář