Instalace doplňků pro Chrome bude možná pouze z Chrome Web Store

0

Doplňků pro Chromu už existuje pěkných pár a tvoří docela důležitou součást tohoto stále ještě docela mladého prohlížeče. Nadcházející jedenadvacátá řada znesnadní život všem lidem, kteří neinstalují rozšíření z oficiálního katalogu. Do Chrome 21 bude možná instalovat doplňky pouze z Internetového obchodu Chrome. Weby třetích stran budou skoro úplně vyšachovány ze hry.

V případě, že se pokusíte o instalaci z neautorizovaného zdroje, budete prostřednictvím informačního proužku v programu upozorněni na fakt, že tato cesta již nadále není schůdná. Způsoby, jak nové omezení obejít, ale existují. Stažený doplněk můžete vzít a ručně přetáhnout do správce rozšíření ve Chromu. Google toto řešení považuje za dostatečnou ochranu před možným nebezpečím.

 

Jde o to, že si ho přidáte vědomě. Šance, že narazíte na podvodný kousek v oficiálním katalogu, je v porovnání s weby třetích stran menší. Svůj obchod navíc může firma hlídat. Bojuje tak za bezpečnost uživatelů, kteří mohou podlehnout podvodným výzvám k instalaci škodlivých doplňků. Ty jinak mohou být z nainstalovány bez vědomí uživatele, když záškodník příslušně upraví stránku.

Většina lidí by limitací být postižena neměla, s výjimkou jedinců navštěvujících stránky se skripty jako userscripts.org. I pro ty však existuje řešení. Pokud se nebojíte nákazy, můžete Chrome spouštět s parametrem –enable-easy-off-store-extension-install. Pak se aplikace bude chovat jako dosud. Stabilní aktualizační kanál obsahuje dvacátou řadu, jedenadvacátá opustí stádium beta za relativně krátkou dobu.

Google Chrome 21 umožňuje instalaci doplňků pouze z Internetového obchodu Chrome

Zdroj: Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!