Instalace Hangouts už nebude povinná. Google teď výrobcům „vnutí“ novou aplikaci Duo

0

Magazín Android Police se dostal k e-mailu, který Google zasílá svým partnerům vyrábějícím telefony s Androidem. Ti, pokud chtějí na telefonu mít i Play Store, musí na zařízení předinstalovat i další aplikace. Součástí smlouvy na Google Mobile Services se od 1. prosince stane nová aplikace Duo určená pro videovolání.

Google Duo

Nová zařízení vydaná od příštího roku už nebudou muset povinně obsahovat univerzální Hangouts, ale právě jednoúčelové Duo. Aplikace Allo pro textový chat povinná není. V Hangouts přitom fungovalo volání i posílání textu. Google ale tvrdí, že tato služba se v budoucnu více zaměří na firemní využití. Na běžné spotřebitele cílí s aplikacemi Duo a Allo.

V e-mailu výrobcům nicméně uvádí, že podpora Hangouts rozhodně nekončí. Výrobci mohou aplikaci předinstalovat dobrovolně, případně bude ke stažení z Play Storu.

Proč Google jako povinnou určil Duo místo Allo? Duu nejspíš více věří, protože aplikací sloužících čistě k videovolání moc není. U těch textově zaměřených (byť s funkcemi pro volání) je velká konkurence v podobě WhatsAppu, Viberu, Messengeru a spol.

Zdroj: Android Police

Ohodnoťte tento článek!