Instalace Windows 8 budou časem automaticky povýšeny na Windows 8.1

0

Jak již bylo včera řečeno, Microsoft dost možná uvolní Windows Threshold, o nichž si myslíme, že se budou nazývat Windows 9, zdarma pro uživatele Osmiček, možná i Sedmiček. Právě proto ale potřebuje, aby lidé měli v počítačích aktuální verze stávajících operačních systémů.

Tip: Čas na instalaci Windows 8.1 Update mají firmy nově až do srpna

U Windows 7 takový problém není, Servisní balíček se instaluje automaticky skrze Windows Update, takže jej nemají maximálně dobrovolníci, kteří se mu záměrně vyhýbají a vypnuli Windows Update. V případě Windows 8.1 se však Microsoft rozhodl, že nikoho do instalace nutit zatím nebude.

Bylo nad slunce jasné, že když podpora základních Windows 8 vyprší po dvou letech od vydání nástupce – Windows 8.1, automatická aktualizace někdy v budoucnu dorazí. Upgrade je bezplatný, v tuto chvíli nicméně systém musíte na novější verzi povýšit ručně prostřednicím Windows Store. To je v ostrém kontrastu s dalším vylepšením, tzv. jarní aktualizací pro Windows 8.1.

 

Její instalace je povinná, bez ní už ani nenainstalujete nejnovější aktualizace. Proto ji Redmondští distribuují skrze Windows Update. Abychom si to shrnuli, Microsoft se snaží všechny uživatele Windows dostat na nejnovější verzi produktu. Hned 1. července vydal aktualizaci, jež umožní uživatelům Windows RT automaticky přejít na Windows RT 8.1.

Lze předpokládat, že podobná aktualizace časem přijde i pro uživatele Windows 8. Nedomnívám se, že by lidé až na výjimky dobrovolně zůstávali u starší verze systému, když novější je pro ně zdarma a o tolik lepší. Redmondští Mary Jo Foley potvrdili, že se jedná o pilotní program. Ve vybraných trzích se automaticky nainstalují upgrady na Windows 8.1 a RT 8.1.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!