Instapaper se vrací se EU a oživuje placený tarif. Můžete ho mít na 6 měsíců zadarmo

Po absenci se služba pro čtení a shromažďování článků vrací do EU. Jako omluvu za nedostupnost můžete půl roku bezplatně užívat placený tarif, který se vrací, aby byla zajištěna obživa autorského týmu a serverů Instapaperu.

1
Instapaper
Instapaper

Služba pro ukládání, organizaci a snadné čtení článků po uvedení GDPR v platnost na území Evropské unie nebyla týdny dostupná. Instapaper během července oznámil, že se po dvou letech odtrhl od Pinterestu, komplikované vztahy mezi těmito subjekty mohly být příčinou, proč se Instapaper na GDPR nestihl však připravit. Je to ale jen spekulace.

Buď jak buď, službu teď spravují pouze lidé, kteří se kolem ní točili v roce 2013. To, že se jí začali naplno věnovat (a nenechají si do práce mluvit), začíná být konečně patrné. Instapaper po více než dvou měsících opět funguje i na území EU. Jestliže pod vedením Pinterestu byly zrušeny placené tarify, takže jste mohli i dříve placené funkce používat zdarma, situace se nepříliš překvapivě opět obrací.

Instapaper už zase funguje i v EU. Zavádí tarif Premium, protože che zůstat nezávislý
Instapaper už zase funguje i v EU. Zavádí tarif Premium, protože che zůstat nezávislý

Návrat placeného Instapaperu

Služba nemůže být živena dobrými úmysly, takže do nabídky znovu nastupuje tarif Instapaper Premium, který pořídíte za 2,99 dolaru měsíčně, resp. za 29,99 dolaru ročně. (Bezplatný Instapaper se tímto samozřejmě neruší.) Za své peníze získáte navíc tyto funkce:

  • plnotextové vyhledávání v uložených článcích,
  • neomezené poznámky,
  • přehrávání článků v připravených seznamech v hlasové formě (na mobilech),
  • rychlé čtení (články přelouskáte až 3x rychleji),
  • webová verze je bez reklam,
  • funkce pro odeslání článku do Kindlu (na mobilech).

Autorský tým doufá, že se podaří k předplatnému přilákat dostatek lidí, aby služba mohla zůstat nezávislá. Mimochodem, placenou verzi mohou po dobu šesti měsíců zdarma využívat uživatelky a uživatelé na území Evropské unie, což se tedy vztahuje i na Česko a Slovensko. Jedná se o omluvu za výše zmíněnou nedostupnost, ať už byla způsobená čímkoliv.

Instapaper se vrací se EU a oživuje placený tarif. Můžete ho mít na 6 měsíců zadarmo
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů

1 komentář