Integrace Cortany se Spartanem slibuje pohodlnější prohlížení [video]

0

Novinek kolem Spartanu se v posledních dnech sešlo více. Snad ještě necítíte vyčerpání, neboť tu máme další. Tentokrát aspoň nebudete muset příliš číst, protože pánové z webu WinBeta natočili video. Nějak se dostali k desktopové edici prohlížeče a podívali se jí na zoubek. Tedy, hlavně se mrkli na integraci s Cortanou, která bude ovšem v Česku patrně pasé.

I tak máte možnost si prohlédnout aktuální koncept uživatelského prostředí pěkně zblízka. Tlačítka a prvky vypadají povědomě, pokud jste už přišli do styku s nějakou edicí Windows 10. Jestliže Internet Explorer poslední roky vypadá jako štíhlý atlet, Spartan více či méně úspěšně napodobuje své největší konkurenty, zejména Chrome.

 

Proč měl kdo mít zájem o další stejně vypadající prohlížeč? Ovšem, že s Cortanou bude lepší. Např. na stránce podniku se asistentka přihlásí o slovo s tím, že zná otevírací dobu a další podrobnosti. Klepnutím otevřete postranní panel se všemi těmito informacemi, což zatím vypadá velice pohodlně.

Podobně lze klepnutím na slovo vyhledat jeho význam. Současné prohlížeče jsou schopné vás přesměrovat do vyhledávače, ovšem Cortana by měla nabídnout přehlednější podobu s tím, že ani nemusíte utíkat do jiného panelu.

Zdroj: WinBeta

Ohodnoťte tento článek!