Integrovaný SkyDrive: konec přímé synchronizace počítačů

0

Jakkoli jsme aplikaci Mesh vyčítali všechno možné, zejména neobratnost a prapodivné napojení na cloudovou jednotku SkyDrive, jedna funkce byla velmi zajímavá. V aplikaci jste si samozřejmě mohli nastavit adresáře k synchronizaci, avšak odeslání do synchronizovaného cloudového úložiště bylo volitelné, bez něj se počítače synchronizovaly bez prostředníka v podobě vzdáleného serveru. Data prošla po vaší místní síti, aniž by se stovky gigabajtů museli odesílat někam na vzdálený server. Jenže jak se zdá, nová podoba integrace SkyDrive tomuhle zamezí.

Tip: SkyDrive bude jako Dropbox, Windows s ním budou pracovat jako s běžným synchronizovaných úložištěm

Přímá synchronizace zařízení se s námi na 100 % loučí, potvrdil to totiž Mike Torres z Microsoftu. Podle něj nový způsob integrace vzdáleného úložiště dovede synchronizovat obsah adresářů se serverem. Bez cloudu se tedy neobejdeme. To slyšíme neradi, protože přímá synchronizace dvou i více zařízení přišla vhod. SkyDrive především nebude kapacitně vybaven, aby zvládl pojmout třeba i stovky gigabajtů dat. Nahrávání do cloudu navíc trvá obvykle mnohem delší dobu, přímá synchronizace byla schopná pracovat poměrně rychle.

Pokud budete chtít, nezbude vám nic jiného než si úložiště dokoupit. Na druhou stranu nemusí být oba počítače zapnuté, ze SkyDrive si data stáhnete kdykoli, nezávisle na vašem druhém stroji. To patřilo k nevýhodám přímého synchronizování. Podle Microsoftu bude nový model mnohem prostší, čistě z technologického hlediska. Mike Torres se nicméně sám na SkyDrive nedívá jako na vhodné zálohovací řešení, úložiště má sloužit především důležitým datům, k nimž potřebujete přistupovat z různých zařízení, nikoli jako prostor pro uložení kompletního obsahu vašich pevných disků.

Zdroj: LiveSide.net

Ohodnoťte tento článek!