Intel Atom N2800: předežene AMD E-450?

0

V databázi benchmarku PassMark už můžete najít výsledky nového nejsilnějšího mobilního Atomu, modelu N2800.

Ačkoli ještě nejsou v netboocích tolik vidět, Intel už vydal své nové Atomy řady Cedar Trail. Pro mobilní segment tu jsou hlavní dva modely – dvoujádrové čipy N2600 a N2800. Ty se mírně liší ve variantě integrované grafiky a také v taktu. Zatímco N2600 pracuje na 1,66 GHz, N2800 na 1,86 GHz. To jsou na dvoujádro už docela použitelně vypadající takty, jak je na tom výkon procesoru?

PassMark možná není úplně korektně vypovídající software, výkon ale zhruba shrne, v následujícím grafu je vidět, že Atom N2800 prakticky srovnal krok s AMD E-450 (1,65 GHz). Je dost pravděpodobné, že AMD ve většině scénářů stále výkonově vede (což naznačuje i starší PC Mark 2005), ale extrémně úsporný dvoujádrový Atom na vysokém taktu se alespoň dotáhl na použitelnou příčku.

Když jsme nakousli tu grafiku – výsledky té zatím k dispozici nemáme, na jednu stranu Intel dost zapracoval a nový integrovaný „čip“ od PowerVR by měl být nejen výkonnější než jeho předchůdce, ale měl by i přinést slušnou akceleraci videa nebo třeba ne tak omezený výstup na video. Je ale dost nasnadě, že AMD bude ve výkonu i v podpoře technologií grafik stále napřed.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!