Intel Bay Trail místo ARMu. HP chystá další generaci 11″ Chromebooku

0

HP na svém webu potichu ukázalo a brzy zase smazalo stránku informující o třetí generaci Chromebooku 11, a to přitom ještě neuplynul ani rok od vydání první. Ta přišla loni v říjnu, druhá letos v květnu. Místo vylepšení ale byla o kus horší. Originální reproduktory umístěné pod klávesnicí se zase přesunuly dozadu a místo IPS displeje jsme dostali jen TN. A ke všemu zůstal pomalý ARMový procesor Samsung Exynos 5250.

HP Chromebook 11 G3
HP Chromebook 11 G3

Ten bude ve třetí generaci nahrazen Celeronem N2830 „Bay Trail“ od Intelu (2 × 2,16 GHz), který je zhruba o polovinu výkonnější než předchozí Exynos, přitom si zachovává klíčovou výhodu – pasivní chlazení. Počítač bude při práci zcela nehlučný. Chromebook 11 G3 se bude prodávat s 16GB úložištěm a 2/4 GB paměti. Displej má úhlopříčku 11,6″, rozlišení 1366 × 768 pixelů a matrici TN.

Na těle najdeme jeden USB 3.0, jeden USB 2.0, HDMI, jack pro sluchátka/mikrofon, volitelně i slot pro SIM kartu. A místo microUSB se zase vrátil napájecí kolík. Hmotnost je 1,28 kg. Cenu ani přesnou dostupnost zatím neznáme, protože HP vypustilo informace předčasně.

 

Zdroj: Chrome Story

Ohodnoťte tento článek!