Intel dává k procesorům, PC a notebookům zadarmo čtyři hry a další software

K procesoru Core i5 a vyššímu dostanete zadarmo hry Gears Tactics, Halo Wars, Hitman 2, Dungeons 3 a také placený software a DLC k dalším herním titulům.

13
Balení procesoru Core i9-9900K
-
Zdroj: Intel

Často tu míváme zprávy o tom, že se dá ke koupi grafické karty dostat zadarmo nějaká hra (a někdy i víc), tu ke GeForce, tu k Radeonům. Tentokrát lze dostat bundle zadarmo k procesorům, a to těm od Intelu – případně k počítačům a notebookům, v kterých CPU od Intelu budou. Není to ovšem jenom jedna hra, ale doslova balík, obsahující hned několik položek.

 

Hry ke Core i5 a vyšším CPU (s malou výjimkou)

Tato akce se vztahuje na procesory Intel řady Core i5 a vyšší (tedy Core i7, i9). Nárok máte, pokud teď pořídíte desktopové procesory nebo celá PC s nimi, ale je to stejně platné také pro notebooky. K těm můžete získat tento balík, pokud koupíte něco s procesorem Core i5-10210U/10210Y, i5-10400H nebo i5-1030G4 a vyššími, nebo ve starších generacích Core i5-8200U/8200Y, i5-8300H nebo i5-9300H a vyšší modely.

Na desktopu také Intel nabízí tento bonus k desktopovým modelům aktuálních generací, ale i k nadcházejícím procesorům Comet Lake, které se teprve začnou prodávat příští měsíc. Minimální požadované modely jsou Core i5-10400, i5-9400, i5-8400 (nebo jejich 35W verze T) v mainstreamu, ale nabídka se týká také platformy X299 (od i9-9900X a i9-10900X). Bonus dostanete i k nejdražším CPU jako je i9-9900KS, i9-10980XE nebo i9-10900K.

Ovšem podle podmínek na webu Intelu je tu jedna výjimka: z nabídky Intel explicitně vyřadil nejlevnější a cenově jedny z nejvýhodnějších modelů: šestijádra bez grafiky Core i5-9400F a Core i5-10400F, ačkoliv nominálně splňují zařazení do řady Core i5. Vyšší modely (i5-9500F) už si na hry přijdou, ale tato levná, a tedy méně zisková CPU asi Intel už víc podporovat nechce. Pozor tedy na tento detail.

Samotná nabídka softwaru je docela obsáhlá. K nákupu dostanete čtyři hry: Halo Wars 2, Dungeons 3, Hitman 2 Gears Tactics. Kromě nich pak také jinak placené DLC pro World of Tanks, The Cycle a také jeden měsíc předplatného Origin Access Basic. A dále ještě nějaký neherní software: VideoStudio Pro 2019Corel Painters Essentials 7.

Intel procesory Core i5 bundle
Intel procesory Core i5 bundle

Abyste měli nárok, musíte nákup uskutečnit mezi 21. dubnem (aprílom) a 30. zářím (septembrom) tohoto roku. Druhá podmínka je, že jak už tomu bývá, musíte nakoupit u nějakého prodejce, který s Intelem na této akci spolupracuje – to poznáte podle toho, že hry zadarmo budou uvedené v katalogové položce jako bonus. Prodejce vám musí k PC nebo procesoru totiž přidat patřičný kupon (nepočítejte s tím, že je dostanete automaticky, pokud to není explicitně u zboží napsáno). U nás podle všeho spolupracují například Alza.cz, kde už se tyto nabídky v katalogu objevily; u T.S.Bohemia neb CZC.cz zatím vidět nejsou, ale tyto větší obchody se nejspíš přidají.

Kupon je pak třeba uplatnit nejpozději do 30. října/októbra, což se provádí na webu https://softwareoffer.intel.com/ (kde se pro tento účel je třeba zaregistrovat). Pak už byste měli získat licence jednotlivých obchodů případně kódy pro jejich vyzvednutí na jejich distribučních platformách.

Změnil by tento bundle vaše rozhodnutí při nákupu procesoru?

Zdroje: Guru3D, Intel

Intel dává k procesorům, PC a notebookům zadarmo čtyři hry a další software
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

13 KOMENTÁŘE

  • Podmíněno počtem kusů to bude. Jednoduše proto, že Intel neprodává své čipy koncovým zákazníkům. Těm, komu to prodají, těm dají i ty hry. Ale jestliže spousta eshopů a jiných obchodů nenakupují od Intelu, ale od nějakého velkého distributora, těžko může Intel garantovat, že ten bonus „probublá“ distribuční sítí až ke koncovému zákazníkovi.
   Jinak se samozřejmě jedná o akci na zvýšení prodeje. Jinak by jaksi postrádalo smysl kupovat hry a rozdávat je zadarmo.

   • „Podmíněno počtem kusů to bude. Jednoduše proto, že Intel neprodává své čipy koncovým zákazníkům. Těm, komu to prodají, těm dají i ty hry.“

    Když to dostane každý odběratel, pak to ale neznamená „podmíněno počtem“.
    To že se Intel, AMD, Nvidia, Via atd. nebaví s jednotlivci je snad jasný.

  • Každý prodejce, který bere od intelu, má dozajista marže podmíněné počtem odebraných kusů, hry nehry. Stejné to bude u AMD. Tak zase nehledej špínu na intelu, kde není. A pochopitelně to má být nástroj na zvýšení prodejů. Rozhoupat ty, kteří váhají mezi: intel/AMD, i3/i5, upgradovat/neupgradovat. Někdy i takováhle blbost postačí. Já si vzpomínám na Fallout New Vegas balený k jejich SSD (škoda, že tu hru jsem už dávno měl, tak mi teď někde leží nerozbalená), nebo cashback Asus+intel, kdy jsem pořídil i5-4690K za cenu slabšího modelu.

   • Někdy k rozhoupání stačí málo. Já si pamatuju, že jsem si kdysi koupil grafiku GTX 650 jen proto, že k ní byl kupón do WoT. Rozhodoval jsem se mezi nějakým stejně drahým (či tenkrát spíše stejně levným) Radeonem a tímhle a vyhrála tenkrát nVidia jednoduše kvůli té „investiční pobídce“.

    • Tak tak. Pokud člověk není vyloženě zatížen na nějakou značku, nechová antipatie k druhé straně (a ačkoliv se to z diskuzí na IT portálech nezdá, tak takových bude většina), tak někdy ten “příbal” navíc rozhodne. Potom to zopakuje i protistrana a člověk si rve vlasy, že ještě nepočkal, protože druhá nabídka je lepší 😀 Ale to by se pak dalo jen čekat a nikdy nic nekoupit.

   • Mal som v pláne kúpiť novú grafiku, ale nevedel som akú a kedy. Nakoniec prišla akcia od AMD a už mám doma druhý mesiac RX 5700…
    Takze určite to svojim spôsobom zaberá 😁

    Tento balík hier od Intelu ale neni žiadna sláva. AMD sa určite Bachlo po vačku viac. 3 zo 4 hier v balíku sú dostupné na MS store v rámci gamepass a Hitman 2 tak zostava jedinou zaujímavou voľbou.

   • Všechny ty programy jsou náročné na CPU. Sice ne moc, ale na atomu/celeronu/pentiu bych je provozovat nechtěl. i3 v pohodě. Ale nabídka je pro i5. Z tohoto pohledu to je pobídka prodeje dražších modelů. Vzhledem k tomu že i3 má stejné náklady na výrobu jako i5 celkem logický krok. Ale neznám nikoho kdo by chtěl nový CPU pro WoT a koupil i9 místo i3 jen pro to aby dostal bonus v hodnotě pár $