Core i9-9900K bude mít speciální luxusní balení, Intel si dal na vzhledu záležet

12

Během jen pár dní či týdnů by Intel měl vydat očekávanou novinku: osmijádrové procesory pro mainstreamový socket LGA 1151 běžící skoro/až na 5,0 GHz. Mimochodem jen necelá dva roky poté, co špičku této kategorie desátým rokem zastávalo čtyřjádro. Core i9-9900K, které bude osmijádrovým novým nejrychlejším CPU pro desktopová PC (pokud necháme stranou od serverů odvozené platformy jako X299 a X399), dostane od Intelu zdá se hodně speciální provedení, jak ukazují snímky, které teď prosákly na internet.

Intel chce podle všeho dát najevo, že si s tímto procesorem budete kupovat něco speciálního. Core i9-9900K bude mít speciální krabici ve tvaru dvanáctistěnu (pravidelného polygonálního útvaru tvořeného pětiúhelníkovými plochami). Ta je podle snímků ještě navíc z průhledné hmoty, takže bude vidět dovnitř, kde se nachází samotná krabička s procesorem. Pokud se podíváte detailně, tak toto pouzdro samotné už bude podstatně menší. Odemčená CPU se totiž dodávají bez chladiče. Krabice kvůli efektnímu tvaru bude zabírat hodně místa navíc.

Tato vitrínka nezvyklého tvaru samozřejmě nebude mít moc velký praktický smysl, i když řada lidí si ji možná vystaví na poličku nebo jinam. Z fotografií to asi není moc poznat, ale vzhled by mohl být docela pěkný. Bohužel se zdá, že uvnitř jsou plastové přepážky držící samotné CPU, takže nebude snadné využít krabičku na uložení něčeho jiného (například mnohakusovou sbírku vysloužilých CPU. Z tvaru asi také nebude mít moc radost logistika obchodů, protože krabičky se budou obtížně skládat k sobě. Nicméně to pochopitelně nemusí být moc podstatné a pro přepravu možná stejně vše bude zabaleno ještě jinak.

Toto balení asi bylo inspirované přehnaně vyumělkovanými baleními, která AMD vymyslelo pro procesory Threadripper. Ty jsou asi z hlediska odpadu ještě horší, plastová krabice Intelu je proti nim ještě jednoduchá. Za zbytečné pozlátko je teda třeba kritizovat už tam. Bohužel taková je asi naše doba, že má podobná marnost a zbytečné plýtvání různým materiálem a energií na obaly úspěch. Recenzenti ovšem často krabici Threadripperů chválili, což asi Intel také motivovalo k tomu, aby vyrazil stejným směrem. Dlužno říci, že recenzenti procesor neplatili a tudíž jim asi to, že zbytečně komplikované balení je na účet zákazníka, tolik nepřicházelo na mysl.

Balení Core i9-9900K (Zdroj: 188号)
Balení Core i9-9900K, obrázek z Amazonu (Zdroj: 188号)

Obrázek balení se objevil na Twitteru a mělo by jít o screenshot z Amazonu. Jak můžete vidět, za procesor chce prodejce poměrně nepříjemných 582,50 dolarů. To by v přepočtu s DPH bylo 15 750 Kč, ale je dost pravděpodobné, že tato částka je nadsazená a oficiální cena bude nižší (čekáme částky spíš o pár tisíc levnější). Bohužel ale asi platí, že z počátku budou procesory typicky k mání spíš za podobné vysokohorské přirážky. Intel má totiž nyní bohužel velké problémy se zásobováním koncového trhu svými CPU a většina procesorů Coffee Lake pro socket LGA 1151 během září zdražila o desítky procent nebo zmizela z eshopů. Zároveň lze čekat, že po osmijádrech bude zpočátku velký hlad sám o sobě. Tyto dva faktory velmi pravděpodobně způsobí, že to s reálnými cenami Core i9-9900K a Core i7-9700K (což bude levnější osmijádro bez HT a asi i bez tohoto luxusního balení) po uvedení skončí špatně.

Core i9-9900K bude mít speciální luxusní balení, Intel si dal na vzhledu záležet
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.29%) 21 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. Krabice na TR byla alespoň zhruba krychle, jsem zvědavej, jak moc skladný budou tyhle dvanáctistěny. 🙂
  Pokud si někdo objedná procesor za 12 000 + , nemyslím že ho trápí kolik desetikorun si připaltí za krabici.

  A nezbývá než doufat že Intelu dovnitř nějaký procesor zbude :-/

 2. Tahle balení mi taky vadí. Výrobci se předhánějí, kdo vyrobí větší krabici, a platí to jak v počítačích, kdy balení microSD karty je tak velké, že by se do něj vešel harddisk, tak v potravinách a dalších oborech. Ale pak se šaškuje s tím, že se zakáží brčka, protože jsou z plastu.
  Kdysi dávno to Intel řešil jen tak, že k procesorům v obyčejné krabičce, co měla přiměřenou velikost přidával jedinou estetickou vymoženost, a to hologramovou samolepku.
  Ale dneska je to trend a asi můžeme být rádi, že na procesory samotné zatím nedorazilo LED osvětlení. I když vlastně u AMD už dorazilo na chladič.

  • Jojo. Tady se mi zdá, že jsou to aspoň jenom jednolitý materiály, takže plast se hodí do plastu, papír do papíru (aspoň tam není to sklo). Blbý je, když je to nějak spojený/slepený dohromady a nebo je v tom ještě elektroodpad. U některých NUCů ze začátku byla IIRC v balení elektronika a baterie, aby to při otevření krabice zahrálo takovou tu znělku Intelu. Doufám, že to bylo jen málo kusů ze začátku kvůli propagaci, ale stejně mi to přijde jako prasárna.
   A vůbec takovýto „premium shopping experience“ a podobný hlouposti, lidi by měli mít víc rozumu.