Intel hlásí rekordní příjmy

0

Společnost Intel Corporation dnes oznámila rekordní výnosy za první čtvrtletí ve výši 9,7 miliardy dolarů, provozní příjmy ve výši 2,1 miliardy dolarů, čistý příjem 1,4 miliardy dolarů a výnosy na akcii (EPS) ve výši 25 centů.

 • Rekordní zvýšení výnosů z prodeje serverových mikroprocesorů
 • Příjmy se zvýšily meziročně o 9 procent
 • Hrubá marže se meziročně zvýšila o 4 procentní body
 • Provozní příjmy se meziročně zvýšily o 23 procent
 • Čistý příjem činil 1,4 miliardy dolarů; výnosy na akcii (EPS) 25 centů

Paul Otellini, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Intel, k tomu řekl: „Ve všech segmentech jsme zaznamenali zdravou poptávku po našich špičkových procesorech a čipsetech. Pokud jde o další příležitosti pro náš růst, zůstáváme optimističtí, neboť stále těžíme z výhod daných naší pozicí lídra v oblasti 45nm vyrobní technologie.

Je otázkou, zda rekordy v amerických dolarech jsou při padajícím kurzu této měny vlastně rekordy.

 
1. čtvrtletí 2008

ve srovnání s
1. čtvrtletím 2007

ve srovnání s
4. čtvrtletím 2007

Příjmy
9,7 miliardy $
+ 9 %
-10 %
Provozní zisk
2,1 miliardy $
+ 23 %
-32 %
Čistý zisk
1,4 miliardy $
– 12 %
-36 %
EPS (výnos na akcii)
25 centů
– 11 %
-34 %

Více informací je k dispozici v originální tiskové zprávě či zde

Intel hlásí rekordní příjmy

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

 1. Už se to řešilo jinde. Těžko mohl mít zdroj při tak mizivé zátěži efektivitu 80%. Je tam FSP Everest – to jsou zdroje s výkonem kolem 1kW. U těchto zdrojů už kolem 100W výkonu (měřen byl příkon) PRUDCE klesá efektivita na cca 70%. při zatížení 2-3% celkového výkonu zdroje je efektivita tak nízká, že ztráty budou skoro určitě přes 50%.
  Pro zajímavost link měření podobně výkonného zdroje:
  http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3284&p=7

  Ale celkově je to jedno, protože pokud je TDP procesoru kolem 5% příkonu, tak veškeré odečítání je k ničemu, protože i při reálném měření spotřeby zbylých komponent by se tam udělala větší chyba, než má vlastní procesor spotřebu.

  re předchozí příspěvek: jedná se o prototyp. nic víc, nic míň. proto tam není nic

 2. Problém celé platformy je v tom, že chipset má výrazně vyšší zpotřebu než samotný procesor, bylo by ještě zajímavější kdyby intel navrhl pro atom i chipset nebo rovnou udělal jednočipové řešení. Jinak ta deska je dost podobná little valley (2) a zajímalo by mě i výkonsostná srovnání s little valley (2). Myslím že atom bude mít nižší spotřebu ale také výkon (přeci je v little valley 2 je celeron na bázi conroe a ten bude mít i přes nižší frekvenci nejspíš vyšší výkon)