Intel je v tom až po uši – se SMS Audio spolupracuje na fitness sluchátkách

0

Intel si je určitě vědom toho, že elektronika s nálepkou fitness je teď zkrátka v módě (viz. článek Radka Kejduše o wearables). Jen málokdo ale čekal, že se někdy dožijeme sluchátek od Intelu. A rovnou ne tak ledajakých. Budou to fitness sluchátka. To znamená, že zájemci o wearables, kteří se neradi pyšní náramkem nebo neortodoxními hodinkami, budou mít další alternativu, jak se přimět k formování své postavy.

A aby toho nebylo málo, tak se celá tato spolupráce uskuteční pod záštitou slavného rappera 50 Centa – vlastníka značky sluchátek SMS Audio. Cílem této spolupráce je nabídnout každému sportovnímu nadšenci produkt, který by skloubil kvalitní zvuk a neotřelý design s nejnovějšími trendy a technologiemi v oblasti fitness.

Sluchátka samotná za vás pochopitelně činky tahat nebudou, ale pomohou vám v této bohulibé činnosti monitorováním srdečního tepu a po spolupráci s ostatními zařízeními a aplikacemi změří třeba i spálené kalorie. To vše bez nějakých otravných náramků na ruce nebo opasků kolem hrudníku. Sluchátka budou plně kompatibilní s populární běžeckou aplikací Runkeeper.

 

Nebude je potřeba nabíjet nebo do nich pořizovat baterie. Pozlacený 3,5mm jack asi překvapí jen málokoho, stejně tak fakt, že tato fitness sluchátka budou odolná proti potu a vodě (běhat za deště ano, potápět se s nimi raději ne). K dostání budou v různých barvách.

Kromě toho, že výrobce slibuje, že se nebudou motat, budou sluchátka opatřena ještě mikrofonem a poměrně standardním příslušenstvím (náušníky ve třech různých velikostech). To vše zabaleno v úhledném neoprenovém pouzdru. Cena se bude pohybovat kolem 150 $ (cca 3000 Kč). Sluchátka budou k dispozici ke konci tohoto roku. Do té doby můžeme přemítat o tom, co si SMS Audio představuje pod pojmem „high-quality audio“.

Zdroj: Techpowerup, Mashable

Ohodnoťte tento článek!