Intel jedná o Larrabee

0

Samostatný grafický akcelerátor od Intelu, který je vyvíjen pod kódovým označením „Larrabee“, bude sice podle posledních zpráv vydán až ve druhé polovině roku 2009, už nyní ale Intel sonduje a hledá tzv. AIB (add-in board) výrobce, kteří by se Larrabee ujali.

Intel tedy hodlá použít stejný model podnikání, jako Nvidia a ATi – tedy pouze dodávat čipy výrobcům a starat se o marketing. Pouze S3 Graphics prodává karty pod vlastní značkou (zřejmě vyráběné na zakázku). ATi kdysi taktéž nabízela vlastní karty a v malém měřítku je dokonce i vyráběla, dnes však dotyčné pracoviště slouží pouze pro výrobu prototypů (ale to je na jiné povídání).

Zkrátka a dobře, Intel potřebuje někoho, kdo bude vyrábět jeho grafické karty. Dá se předpokládat, že výrobci jako Sapphire, HIS nebo Leadtek zůstanou věrni svým exkluzivním dodavatelům. Naopak firmy jako ASUS, Gigabyte a MSI, které již nyní nabízejí jak GeForce, tak Radeony, by mohly do své nabídky zařadit i řešení od Intelu.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Chlapi,

    kde jsze vzali ty Crucialy na 2000MHz? Tise zavidim 🙂

    btw. setkali jste se s poskozenim integrity dat na HDD? Pred nekolika dny byl udajne do PC nahran novy bios, opravil chyby nebo slo spise o OC.

    dik

  2. Koukám jaký má NVIDIA pěkný holky a ATI má zase h…o 😀 Už přemejšlim že přejdu k NVIDII 😀 Kdyby NVIDIA dávala ke každé grafice poukázku na jednu noc s jednou z těch holek tak si ATI ani neškrte 😀