Intel kupuje bezpečnostního obra McAfee za 7,7 miliardy dolarů

0

Intel se včera postaral o jednu z největších akvizicí v oboru IT, když koupil bezpečnostního giganta McAfee, tvůrce Antivirus Plus, Total Protection, Internet Security a dalších balíků pro domácnosti i business sféru. Intel nabídl 48 amerických dolarů za jednu akcii, což je 60 % více, než byla jejich hodnota ve středu. Celkem tak Intel zaplatí asi 7,68 miliardy dolarů.

Ani jedna z firem neupřesnila, co přesně máme od obchodu očekávat. Kombinace silného softwarového i hardwarového partnera má chránit uživatelé, firmy i vlády ve více než miliardě zařízení a také serverech a cloud systémech. Tým McAfee nejspíš bude pokračovat ve vývoji vlatních aplikací, ale je možné, že Intel část síly přesune do bezpečnostních týmů vlastních síťových řešení nebo mobilního systému MeeGo, který rozjel společně s Nokií.

Začlenění více než 6000 zaměstnanců nebude velkým problémem, obě firmy sídlí v kalifornské Santa Claře. Obchod ještě musí schválit akcionáři firem a tamní úřady.

Akcie McAfeezdroj: finance.yahoo.com

Intel získal silnou soběstačnou firmu, loni operovala s obratem 2 miliard dolarů a čistým ziskem téměř 175 milionů (viz finanční zpráva). Akcie McAfee reagovaly pozitivně, ze dne na den poskočily o téměř 60 % a dostaly se téměř na hodnotu, za kterou je kupuje Intel. Naopak Intelu o 3,5 % klesly.

Pro Intel to není jediná akvizice softwarové firmy. Před třemi lety koupil vývojáře fyzikálních systémů Havok za 110 milionů, loni dokončil nákup Wind River za bezmála 900 milionů. Ti nyní přizpůsobují linuxové distribuce a především Moblin/MeeGo pro platformu x86 nasazovanou ve spotřební elektronice a průmyslu.

Zdroj: Intel

Ohodnoťte tento článek!