Intel kupuje Wireless Solutions od Infineonu

0

Před přibližně měsícem a půl se objevila zpráva, že Intel jedná s Infineonem o odkoupení divize bezdrátových technologií od německé společnosti. Jednání evidentně došla zdárného konce, protože Intel oficiálně oznámil, že Infineon Wireless Solutions odkoupí. Bude ho to stát 1,4 miliardy amerických dolarů.

Wireless Solutions mají po dokončení transakce fungovat jako samostatná společnost. Jejím úkolem bude pomáhat Intelu rozšiřovat nabídku bezdrátových adaptérů pro zařízení od mobilních telefonů po běžné notebooky a také pro embedded zařízení.

Generální ředitel Intelu Paul Ottelini vysvětluje, jak dobrý obchod se jeho společnosti podařilo sjednat:

Celosvětová poptávka po bezdrátových řešeních stále roste neuvěřitelným tempem. Akvizice WLS divize od Infineonu zpevňuje druhý pilíř naší strategie – internetovou konektivitu – a umožňuje nám nabídnout škálu produktů, které pokrývají všechny bezdrátové technologie, od Wi-Fi a 3G k WiMAXu a LTE. Stále více zařízení se připojuje k internetu a my jsme odhodláni získat takovou pozici, abychom mohli využít potenciálu k růstu ve všech segmentech, od laptopů k handheldům a dál.

Pozoruhodné je, že Intel uskutečnil dvě významné akvizice v průběhu pouhých dvou týdnů. Tou první bylo odkoupení firmy McAfee za 7,68 miliardy dolarů. Transakce má být dokončena v průběhu první čtvrtiny roku 2011.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!