Intel má vývojářské sady pro tvorbu robotů a dronů s Atomy a kamerou RealSense

0

Ve čtvrtek jsme informovali o vývojářské desce, kterou Intel vyrobil pro tvorbu IoT aplikací na bázi mikrořadiče Quark D2000. Současně ovšem firma přišla ještě s jedním hardwarem pro vývojáře či kutily, možná zajímavějším. Jde o sadu Intel RealSense Robotic Development Kit. Jak lze snadno uhádnout, obsahuje 3D kameru Intel RealSense a umožní vám vyvíjet s ní různé aplikace, včetně robotických zařízení, kterým poslouží jako „oči“.

Nejedná se o kameru samotnou, ale o sadu, jejíž součástí je také malá základní deska UP Board. Podobá se formátem i rozměry (8,56 × 5,65 cm) Raspberry Pi, je však místo toho založena na x86 procesoru Intel Atom x5-8350, což je 14nm Cherry Trail s taktem 1,44–1,92 GHz a čtyřmi jádry. Jako operační paměť jsou napevno osazeny slušné 4 GB, jako úložiště pak 32GB čip eMMC. Deska poskytuje HDMI 1.4b, MIPI DSI či eDP pro obrazovku, gigabitový Ethernet, MIPI CSI, šest rozhraní USB 2.0 (čtyři fyzicky ve formě portů) a jedno micro USB 3.0, které vyžaduje k připojení kamera. Ve výbavě je také ještě 40pinový konektor kompatibilní s Raspberry Pi.

Intel RealSense Robotic Development Kit
Intel RealSense Robotic Development Kit

Kamera RealSense R200, kterou sada obsahuje, má obrazové rozlišení 1920 × 1080 bodů při 30 snímcích za vteřinu. Infračervené a hloubkové snímání pracuje se snímkovou frekvencí 60 Hz a má rozlišení 640 × 480 bodů. Jeho účinnost a schopnost rozeznat pohyb by v interiérech měla dosahovat do vzdálenosti 3–4 metrů. Dosah v exteriéru má být vyšší, jak výrazně, to ale nikde uvedeno není.

Intel RealSense Robotic Development Kit

K desce je dodávána linuxová distribuce Ubuntu a zřejmě by měla být také dostupná podpora RealSense SDK (jinak by zařízení postrádalo smysl); ovladače a podpora desky UP Board i kamery by ale měla existovat i pro Windows 10.

Intel RealSense Robotic Development Kit

 

 

Chyst se i verze pro bezpilotní letouny

Intel tuto vývojářskou sadu prodává za 250 dolarů, z čehož zhruba polovina bude patrně cena za desku (UP Board s 4 GB RAM a 32GB úložištěm má stát 129 $). U nás by tedy cena měla být zhruba 7250 korun. Sada Intel RealSense Robotic Development Kit má být dostupná někdy v červnu. V druhé polovině roku má pak Intel uvést ještě něco zřejmě podobného, ale zaměřeného na stavbu dronů, tento „Aero Kit“ má ovšem používat výkonnější Atom x7-8700 a jinou desku.

Aero Kit bude určen pro drony
Aero Kit bude určen pro drony

Zdroje: CNX Software, Liliputing, Robotic Development Kit

Intel má vývojářské sady pro tvorbu robotů a dronů s Atomy a kamerou RealSense

Ohodnoťte tento článek!