Intel nabídne profesionální grafické akcelerátory

0

S příchodem procesorů rodiny Sandy Bridge jsme se konečně dočkali použitelného IGP, jmenovitě HD 3000. Ani toto řešení však ještě nestačí na konkurenční nabídku společností Nvidia a AMD, které přeci jen mají s grafickými akcelerátory větší zkušenosti. Intel však po kladném přijetí veřejnosti cítí šanci prorazit i na doposud opomíjené segmenty trhu, mezi které profesionální grafické akcelerátory rozhodně patří.

V následujících měsících představí americký gigant tzv. „workstation“ verze svých procesorů, které zasadí do série Xeon E3-1200. Jejich integrované grafické jádro již neponese označení „Intel HD Graphics 3000“, ale mnohem vzletnější „Intel HD Graphics P3000“. Právě litera „P“ značí slůvku „profesionální“, po hardwarové stránce se zřejmě oproti stávajícím řešením nic měnit nebude. Nutno podotknout, že výrobce nemá ambice získat výkonostní korunu, spíše se snaží zaujmout méně movité profesionály.

Nyní Intel pracuje na získání potřebných certifikátů, tedy aby profesionální software uměl možností jeho grafických akcelerátorů využít. Dokonce zde máme i malé porovnání výkonu, jež nám má o schopnostech novinky napovědět co nejvíce: jak můžete vidět sami, Intel si v porovnání s Nvidia Quadro FX 580 nevede vůbec zle. Navíc zde má výhodu příznivější pořizovací ceny, HD P3000 je oproti FX 580 zhruba o 3500 Kč levnější.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!