Intel nabízí Atom s FPGA v jednom balení

0

Jako první konfigurovatelný procesor označuje Intel svůj nejnovější produkt: Atom řady E600C. Jak napovídá písmenko E v názvu, Atom E600C míří do průmyslových (embedded) řešení, díky malým rozměrům a nízké spotřebě by mohl nalézt uplatnění i třeba v přenosných lékařských přístrojích. Spektrum úloh, které může vykonávat, je omezeno pouze představivostí: procesoru Atom Tunnel Creek totiž dělá společnost programovatelné hradlové pole od firmy Altera. Pro milovníky kódových jmen dodejme, že toto tento slepenec se interně nazývá Stellarton.

Integrace procesoru a hradlového pole do jednoho balení je výhodné v první řadě pro výrobce zařízení, kterým se tak zjednodušuje design a kusovníky. Mezi prvními společnostmi, které budou Atom E600C osazovat do svých produktů, je Kontron. Na videu níže můžete zahlédnout prototyp jejich základní desky.

Intel bude nabízet zpočátku čtyři modely Atomu E600C: E665CT, E665C (1,3 GHz), E645CT a E645C (1 GHz), později přibydou ještě E625C a E625CT (600 MHz). Písmenko T označuje rozšířený, „průmyslový“ rozsah povolených pracovních teplot od −40 do +85 °C namísto standardního „komerčního“ od nuly do +70 °C.

Intel uvádí, že při nákupu tisíce a více kusů se ceny pohybují od 61 do 106 dolarů. Jen škoda, že jako běžní uživatelé s Atomy E600C jen tak do styku nepřijdeme.

Zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!