Intel nechce promarnit šanci se samořídícími automobily. Za 15 miliard kupuje Mobileye

Slibný trh vycítil nejeden technologický gigant. Ani Intel nechce být pozadu.

1

Také Intel chce být aktivní v oblasti umělou inteligencí řízených automobilů. Jedná se o trend poslední doby, také např. Nvidia začátkem ledna oznámila partnerství s Audi. Obě firmy chtějí již v tomto roce společně uvést první model samořídícího automobilu, přičemž v nadcházejících letech plánují širší komercializaci. Na silnice by se takové vozy měly běžně dostat v roce 2020.

Co se Intelu týče, ten dnes pro změnu oznámil, že za něco málo přes 15 miliard dolarů kupuje izraelskou firmu Mobileye. Intel ze svého arzenálu využije zkušenosti s konektivitou a nabídne výpočetní výkon. Mobileye pak dodá zbytek řešení potřebného k vytvoření samořídícího automobilu. V minulosti již potřebné technologie od této firmy pro svůj umělou inteligencí řízený vůz využila Tesla. Model S byl umělou inteligencí osazen v roce 2015.

Jenže vloni došlo ke srážce, při které zemřel člověk. Několik týdnů poté Tesla oznámila, že partnerství s Mobileye končí. Intel se ale nebojí. Ještě před samotnou akvizicí, konkrétně 4. ledna, tedy ve stejný den jako Nvidia a Audi, přispěchali s oznámením partnerství BMW, Intel a právě Mobileye. Ti prozradili svůj záměr nabídnout spotřebitelskému trhu svůj samořídící automobil v roce 2021.

Intel ale očividně nechce spoléhat jen na partnerství, a tak poslední jmenovanou firmu převezeme. Zmíněných 15 miliard nicméně poněkud převyšuje sumu 250 milionů dolarů, které chtěl Intel za samořídící vozy utratit v letech 2017 a 2018.

Intel nechce promarnit šanci se samořídícími automobily. Za 15 miliard kupuje Mobileye
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář

  1. Nevím, nebyl bych moc klidnej jet si po dálnici 160kmh a nedržet volant. Úplně vidím jak elektronika něco chybně vyhodnotí, v plné rychlostí stočí kola a pošle mě někam do polí na výlet protože se někde před autem mihne zajíc. Ale ty automatické blinkry jsou fajn, aspoň stejně už teď blikám jen když je to důležité.