Intel: nové značení a hvězdičky

0

Jak bylo napsáno už koncem února, Intel zavádí nová loga pro své procesory. Ta dávají větší důraz na jméno Core – Intel chce, aby se tento název dostal zákazníkům pod kůži, stejně jako Pentium v době své největší slávy.

Zároveň si ale Intel uvědomil, že má příliš mnoho značek. Z takových důvodů, jako že marketingové oddělení chtělo být cool a pojmenovalo Nehalem jako Core i7, nebo že si OEM výrobci vydupali zachování řady Pentium, se zákazníci v názvech neorientují (kdo by to byl řekl). Proto bude zavedeno hvězdičkové hodnocení jako u hotelů.

Pět hvězdiček znamená nejvyšší výkon a toto označení náleží nejvýkonnějším čtyřjádrům. Celerony naopak dostanou hvězdičku pouze jednu (a Atom je asi tak slabý, že nemá nárok na žádnou – musíme ocenit upřímnost Intelu).

Toto rozškatulkování ale platí jen do 30. září 2009. Poté budou vyšší pozice ve  „star ratingu“ muset uvolnit místo novým a výkonnějším modelům. A nemohu se zbavit dojmu, že po několika takových změnách se do toho všichni zamotají a nikdo nebude vědět, kolik hvězdiček má ten či onen procesor vlastně mít. Zejména bolestné budou asi období těsně po změnách. Nebo si myslíte, že výrobci a obchodníci budou v den D horečně tisknout nové letáky a přelepovat štítky na počítačích, které jim leží na skladech, aby jim odečetli hvězdičku?

Zdroj: Cnet News

Ohodnoťte tento článek!