Intel odkládá 25nm SSD na únor 2011

0

Ve vcelku nedávné novince Lukáše Fialy jste se mohli dočíst informace o třetí generaci vylepšených solid state disků od Intelu s 25nm paměťovými čipy. Původní prognózy předpovídaly masovou výrobu někdy koncem roku 2010 a dostupnost koncových produktů zhruba na přelom 2010/2011, dnes však již víme to, že se nadějně vypadajících novinek dočkáme nejdříve v únoru/februári 2011.

Místo toho si pro nás Intel připravil vylepšený 34nm Postville, tedy to, na co jsme již nějaký ten pátek zvyklí z recenzí. Náplastí bude 120GB Intel X25-M, jenž se cenově zařadí mezi stávající 80GB a 160GB varianty. Důvodem odkladu je neochota Intelu představit své nové dítko bez dostatečné skladové zásoby: vylepšení ve výkonu mají být značná a snaha amerického giganta o využití prvních (snad) pozitivních ohlasů je dobře patrná.

Cena nových SSD by měla být o něco příznivější, stejně tak bude lepší i výkon a kapacita. Že bychom se konečně dočkali vynikajících zařízení za rozumnou cenu? Současný trend tomu napovídá, slušně objemná SSD se již dají koupit za cenu mainstreamové grafické karty.

Zdroj: Tom’s Hardware

Ohodnoťte tento článek!