Intel P45: zpoždění?

0

DigiTimes, s odvoláním na své spolehlivé zdroje mezi výrobci základních desek, tvrdí, že vydání severního můstku Intel P45 bude odloženo o 2 až 4 týdny. Tak dlouho totiž údajně bude Intel řešit problém, který se u čipsetu vyskytl; týká se řadiče sběrnice PCI Express, přesněji jeho (ne)kompatibility s grafickými akcelerátory.

Základní desky s tímto čipsetem tedy nebudou dostupné v květnu/máji, jak se původně předpokládalo, ale až v průběhu června/júna. Datum vydání by přitom mohlo sklouznout na příhodně načasovaný veletrh Computex 2008.

Jiný zdroj ale prý prozradil serveru VR-Zone, že P45 bude vydán podle původního plánu a že žádný odklad se nechystá, a tak můžeme pouze spekulovat o tom, kdo má pravdu. Jedno je ale jisté – nejednomu výrobci motherboardů by pozdější vydání P45 pomohlo zbavit se modelů s northbridgem P35, než ceny těchto desek naberou rychlost směrem dolů.

Zdroj: DigiTimes, VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Proc mam pocit, ze jsou ty trapne kecy kolem super chlazeni pouhym marketingovym zvastem ? Podle vseho se jedna o klasickou heatpipe konstrukci a to zda se bude teplo rozptylovat do prostoru zalezi na okolni teplote a proudu vzduchu. V pripade ze bude v bedne vzduch stat, tak je prece jedno jak je co reseno. Ten pravy termo obrazek chladice je divny. Neverim, ze by se takto ochlazoval (spis neochlazoval 🙂 ) teply pasiv (vlastne dokazu – kdyz bude gradient pasiv/prostredi tak 5°C).