Intel předvedl Ultrabook s kapacitním multidotykovým displejem (CeBIT)

0

Ve stánku Intelu na CeBITu byl k vidění prototyp Ultrabooku s dotykovým displejem. Kolegové ze serveru Engadget si jej prohlédli a vyzkoušeli. Přestože se jednalo jen o demonstraci technologie a s největší pravděpodobností se, podobně jako koncept Intel Nikiski z CESu, na pultech obchodů nikdy neobjeví, je to zajímavý pohled na možnou budoucnost přenosných počítačů.

Jednalo se o Ultrabook s kapacitní dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13,3″ a rozlišením 1600 × 900 bodů, podobně jako měl třeba námi recenzovaný Asus Zenbook UX31E. Pohánělo jej blíže neurčené nízkonapěťové dvoujádro Intel Ivy Bridge na 1,5 GHz, nebylo tlustší ani tenčí než současné Ultrabooky a je možné, že v prototypu byl i NFC čip pro bezkontaktní komunikaci.


Zdroj videa: Engadget

A protože video je lepší než tisíc slov, podívejte se sami. Dotyková funkcionalita funguje tak jak má, i když to celkově samozřejmě má své mouchy, z velké části způsobené tím, že Windows 7 prostě není systém uzpůsobený pro dotykové ovládání (a zvlášť na takto malé úhlopříčce). S příchodem Windows 8 na podzim tohoto roku by se situace měla výrazně zlepšit. Otázkou však je, zda má vůbec smysl dávat do klasických zavíracích notebooků dotykové displeje – pokud není možné notebook zavřít displejem ven a držet jej jako tablet, má dotykový displej jen malé možnosti využití a není příliš pohodlný, protože je kvůli němu třeba neustále natahovat ruku. Jako technologický demonstrátor je to ovšem nepochybně zajímavé zařízení.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!