Intel přidal podporu DirectX 10

0

Intel si drží v noteboocích docela drtivou převahu v podílu na trhu a stejně výrazný náskok má i v grafikách pro ně. Integrovaná grafika většině lidí stačí, a proto nelze mít o rozšířenosti aktuální X3100 pochyb. Ta však až doposud nepodporovala DirectX 10, i když samotný čip na to funkce má. Problémem byly právě ovladače, které jsou snad největší slabinou integrovaných grafik od Intelu.

Nejnovější ovladače Intel verze 15.9 pro Windows Vista toto již konečně řeší. Přidávají podporu DirectX 10 pro čipovou sadu Mobile Intel GM965 Express Chipset a také jeho alternativy pro stolní počítače (G31, G33, G35, Q33, Q35, G965, Q965, Q963). Dostupné jsou jak pro 32bitovou tak i 64bitovou verzi.

Důvodem tohoto “vylepšení” zdarma může být i nová verze Centrino 2, která přijde v létě. Ta by měla být vybavena novějšími grafickými čipy, kterou jsou ale postaveny na stejném základu a lze tedy předpokládat použití stejných ovladačů. Podpora DirectX 10 přitom bude pro ně nutností – bez ní by totiž zanedlouho nezískali certifikaci pro Windows Vista Premium logo, které najdete na většině notebooků. Spouštět DirectX 10 hry na X3100 raději nezkoušejte, tedy pokud nechcete testovat oživlé komiksy.

Intel přidal podporu DirectX 10

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte