Intel: prototypová 22nm výroba už běží

0

Paul Otellini, generální ředitel Intelu, se na IDF v San Francisku pochlubil, že jeho společnost již zahájila zkušební výrobu procesorů 22nm technologií.

Přechod na 22nm postup jde podle plánu. Minulý rok jsem vám na IDF ukázal první funkční wafer s SRAM čipy. Letos vám s potěšením mohu oznámit, že náš první procesor navržený pro 22nm výrobu se právě v těchto dnech rodí v továrně. Na trh jej dodáme ve druhé polovině roku 2011.

Kódová jména konkrétních produktů si Otellini nechal pro sebe; již delší dobu je nicméně známo, že 22nm postupem budou vyráběny procesory rodiny Ivy Bridge (lehce upravená architektura Sandy Bridge) a také další generace čipu Larrabee pro akcelerační kartu Knights Corner. Jeho vydání je ale v roadmapě stanoveno na pozdější termín a Otellini tedy téměř určitě hovořil o Ivy Bridge.


A v jakých ohledech může být architektura Ivy Bridge lepší než její předchůdce, Sandy Bridge?

Grafický výkon je potřeba, ale jenom to už nestačí. Uživatelé požadují stále lepší zážitek z celého spektra „visual computing“. Záleží jim na všem, co vidí na obrazovce, nejen na 3D grafice. Naplnění těchto požadavků znamená dodat výkon ve všech těchto oblastech: v hrách, při přehrávání a transcodingu videa, při editaci médií, ve 3D grafice a v zobrazení.

Připomeňme, že AMD začne dodávat první procesory vyrobené 32nm SOI postupem až přibližně v polovině příštího roku. Bulldozer tedy po větší část své produktové životnosti bude muset čelit vyspělejšímu soupeři v podobě Ivy Bridge.

Zdroj: X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!