Intel Sandy Bridge-E odložen na leden roku 2012!

0

Ač měly nové high-endové procesory Intel Sandy Bridge-E původně vyjít ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, nakonec to tak nebude. Nové datum uvedení je leden roku 2012. Jak jsme si nedávno řekli, procesory architektury Sandy Bridge-E do patice LGA 2011 budou označovány stále jako Core i7 a značení s vyšším číslem si Intel nechává na později. Co stojí za zdržením, o tom se zatím stále spekuluje a výrobce se k věci dosud přesněji nevyjádřil.

 Intel Roadmap

Někteří mluví o problémech s architekturou a někteří zase o tom, že Intel v současné době nepotřebuje vydávat další high-end, jelikož si s procesory AMD Bulldozer hravě poradí nynější Sandy Bridge, případně jeho vyšší modelová řada Core i7-2800K.

Bohužel jsou obě varianty zhruba stejně pravděpodobné a tedy můžeme jen tipovat, kde je pravda. Také se mluví o tom, že chce Intel dát přednost serverovým čipům na této architektuře, ze kterých bude mít jistě větší zisky, než z prodeje do běžných počítačů. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby Intel vydal prohlášení, z jakého důvodu byly procesory odloženy. A co vy? Co si o tomto odložení myslíte?

Zdroj: VR-Zone, TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!