Intel se spojil kvůli pamětem

0

Společnost Intel oznámila, že uzavřela transakci se společnostmi STMicroelectronics a Francisco Partners. Společně vytvořily nezávislou společnost Numonyx B. V., která má za cíl navrhovat, vytvářet a vyrábět flashové NOR a NAND paměti.

Společnost Intel převedla aktiva spjatá s jejím podnikáním v oblasti flash pamětí NOR a jistá aktiva vztahující se k iniciativám společnosti spojeným s paměťmi typu PCM (Phase Change Memory) do společnosti Numonyx výměnou za její 45,1% podíl. Firma STMicroelectronics získala ve společnosti Numonyx 48,6% podíl. Francisco Partners pak disponují 6,3% podílem, výměnou za hotovostní investici 150 milionů dolarů.

Součástí transakce je i suma 450 milionů dolarů v obligačním financování, kterou obdrží společnost Numonyx od organizací Intesa Sanpaolo SpA a Unicredit Banca d’Impresa SPA, nad rámec možnosti úvěru dalších 100 milionů dolarů. Půjčka má čtyřletou splatnost a jak společnost Intel, tak STMicroelectronics se za Numonyx zaručily bankám garancí 50% splatností při zadluženosti.

Společnost Intel odhaduje, že v prvním čtvrtletí roku 2008 zaznamená dodatečné snížení bezhotovostního kapitálu přibližně o 300 milionů dolarů, což souvisí s převodem aktiv do společnosti Numonyx a dalšími výdaji spjatými s touto transakcí. Přibližně 2 500 zaměstnanců společnosti Intel se v rámci dané transakce připojí ke společnosti Numonyx.

Zdroj: Intel

 

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Levné a spolehlivé zdroje OCZ. Bohužel cenu zatím neznáme….

    Jak to jen napsat slušně, abych autora výroku neurazil….
    Bolek Polívka by řekl: „Tož si blbý nebo có?“
    Já řeknu: „Zatím jsem se tu vždy dověděl spoustu zajímavých informací“ Blesk nečtu a zprávy na Nově mě taky neberou…

    Ještě doplním, že 80mm fan by nemusel znamenat žádný handicap, protože má čistý průtok na rozdíl od 120mm fanů umístěných vespod zdroje, kdy minimální přetlak musí překonávat překážky a ještě změnit směr o 90°.