Intel Smackover 2 s Hydrou

0

Letos představený čip LucidLogix Hydra 100 slibuje revoluci v oblasti multi-GPU systémů a výbornou efektivitu škálování výkonu až čtyř grafických akcelerátorů. Kritici Hydry říkají, že sebelepší systém rozdělení práce nemůže dosáhnout lepší efektivity, než dnes používaný režim AFR (alternate frame rendering). Nicméně, Hydra zatím nemá možnost tato tvrzení potvrdit nebo vyvrátit, jednoduše proto, že žádný výrobce tyto čipy neosazuje na své základní desky.

A kdo jiný by měl být tím prvním, nežli Intel, který do firmy LucidLogix Technologies kdysi investoval, aby mohla být Hydra vyvinuta? Server The Inquirer píše, že Intel se rozhodl vybavit Hydrou svou vlajkovou loď mezi motherboardy, DX58SO (čipset Intel X58 + ICH10, patice LGA 1366) s kódovým označením „Smackover“. Řídící procesor Hydra 100 bude přítomen na její nové revizi, „Smackover 2“.


Intel DX58SO „Smackover“. Podrobnou recenzi najdete zde

Deska Intel DX58SO se vyznačuje střízlivým až strohým designem chlazení orientovaným na co nejlepší funkčnost. Změn u „Smackoveru 2“ má být mnoho, ale budou se (kromě přidání Hydry) týkat pouze detailů a základní charakteristiky budou zachovány.

Zdroj: The Inquirer

Ohodnoťte tento článek!