Intel ukázal první telefony s novými Atomy, chytré hodinky i sluchátka [MWC]

0

Největší výrobce polovodičů přivezl do Barcelony nové 28nm SoC Atom x3, kterými chce pohánět ty nejlevnější smartphony a tablety. Veškeré detaily o architektuře si můžete přečíst v podrobném článku Honzy Olšana.

Bluebank SoF55A a Intel MRD 6L Bluebank SoF55A a Intel MRD 6L
Bluebank SoF55A a Intel MRD 6L

Na pár obrázcích si pouze ukážeme, jak by nová kapesní zařízení mohla vypadat. Prototyp Bluebank SoF55A obsahuje ten nejzákladnější dvoujádrový Atom x3-C3130. Hned vedle je vidět referenční smartphone MRD 6L (Master Reference Design) s nejvýkonnějším čtyřjádrovým Atomem x3-C3440. Ten podporuje i LTE, Wi-Fi AC a Bluetooth 4.1.

Intel MRD 6S a Intel BYD M6A Intel MRD 6S a Intel BYD M6A
Intel MRD 6S a Intel BYD M6A

Mezi těmito čipy se nachází ještě základní čtyřjádro Atom x3-C3230RK s 3G modemem, Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0. Ten Intel ukázal na prototypech MRD 6S a BYS M6A. Na čipu je zajímavé, že nepochází z dílny Intelu, ale partnerského Rockchipu.

Intel Basic Peak SMS Audio BioSport Intel Basic Peak
Intel Basic Peak | SMS Audio BioSport

Málokdo ví, že Intel už dělá také do nositelné elektroniky. Na MWC přivezl své fitness hodinky Basis Peak (zde zkušenosti Toma Baránka) s pokročilým měřením pohybu a motivačním systémem a ještě chytrá sluchátka BioSport. Ta umí potlačit okolní hluk a ještě mají integrovaný senzor srdečního tepu.

Ohodnoťte tento článek!