Intel vydává nové ULV Celerony Sandy Bridge

0

Intel uvádí extrémně úsporné Celerony 787 a 857. Jak se zdá, i procesory s jedním jádrem mají v budoucích noteboocích místo.

Nové 32nm Celerony mají TDP celých 17 W, nenechte se tím ovšem zmást – nejenže je v této hodnotě započítaná i spotřeba grafického čipu, ale reálná spotřeba bude výrazně nižší, dá se očekávat, že nebude mít daleko ke spotřebě Atomů.

Máme tu jednak Intel Celeron 787, procesor s jediným jádrem na 1,3 GHz a s 1,5 MB L3 cache. Vestavěná grafika Intel HD Graphics pracuje na taktu 350-950 MHz. Architektura Sandy Bridge slibuje i přes jedno jádro vysoký výkon a zároveň opravdu extrémně nízkou spotřebu jak v klidu, tak v zátěži. Procesor se prodává za $107.

Dále tu máme nový Intel Celeron 857, dvoujádro na 1,2 GHz s 2 MB L3 cache. Zatímco výkon předchozího modelu pouze dorovnával dokonale využité dvoujádrové Atomy, zde se pohybujeme už výše. HD Graphics 3000 zde tiká na frekvenci 350-1000 MHz a cena byla stanovena na $134.

Oba procesory nepodporují HyperThreading, to znamená, že umí současně zpracovávat jen jedno, resp. dvě vlákna výpočtů. Intel na svých stránkách uvádí dostupnost procesorů k polovině července, to znamená, že si na notebooky s nimi počkáme ještě pár týdnů.

Zdroj: CPU World

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nevadí, že nemůžou soutěžit s MBA, hlavně, ať už jsou tady, abych nemusel MBA používat s Win, což sice jde, ale ovladače od Apple nejsou nic moc, podpora nulová, klávesnice taky není ideální pro Win.