Intel X58 levněji od MSI

0

Základní desky pro procesory Intel Core i7 do patice LGA 1366 nejsou zrovna levné. Částečně na tom má podíl složitější návrh tištěného spoje pro tříkanálový paměťový řadič, z velké části za to ale mohou výrobci, kteří pro high-endovou platformu nabízejí většinou pouze desky odpovídající cenové kategorie. Micro-Star se rozhodl vydat levnější model s čipsetem X58, deska nese název MSI X58 Pro.

PCB je vyvedeno v netradiční hnědé barvě, kterou nadšenci zřejmě nebudou považovat za výrazně stylovou, nicméně deska má vše, co bude běžný uživatel potřebovat: dostatek USB a SATA portů včetně eSATA konektoru, IDE port pro připojení starších disků a mechanik, FireWire (na desce) a tři PCI Express x16 sloty.

Třetí slot je s největší pravděpodobností připojen na jižní můstek a poskytuje tedy pouze čtyři PCIe linky. Multi-GPU režim CrossFire tedy bude fungovat se dvěma i třemi kartami, ale třetí karta bude zřejmě trpět nedostatečným přísunem dat. Jelikož pro tuto desku MSI nezaplatilo licenci Nvidii, X58 Pro nepodporuje SLI.

Jak je u MSI zvykem, deska podporuje technologie Active Phase Switching a DrMOS pro šetření energie. Už v úvodu jsem prozradil, že hlavním lákadlem bude cena. Americký internetový obchod ZipZoomFly má desku v katalogu (ve stavu „nedostupná“) za 190 dolarů. Při současném kurzu je to přibližně 4150 Kč, na českých obchodech (kde deska taky zatím není skladem) ale nenajdete ceny nižší než přibližně 4900 Kč.

Zdroj: Fudzilla

Intel X58 levněji od MSI
Ohodnoťte tento článek!