Intel zlevňuje vybrané procesory

0

Současná čtyřjádra Q9300, Q9550 či Q9400 jsou cenově tak trochu mimo: konkurence v podobě Phenomů II od Advanced Micro Devices nabízí o dost výhodnější poměr cena/výkon a tak není divu, že americký procesorový gigant sáhl ke zlevňování. Slevy to nejsou nikterak kosmetické, Q9300 zlevní ze stávajících $266 na $213 (ušetříte $53) a to už vaše peněženka citelně pocítí. Zbývající pády cen lze vyčíst z tabulky níže.

Slevy Intelu

Jak možno zříti, v tabulce jsou dva nové procesory, a to Q8400 spolu s úspornějším bratříčkem Q8400S. Násobič ponesou oba shodný o hodnotě 8; díky nízkému nominálnímu taktu určitě poskytnou i solidní rezervu pro přetaktování. Energeticky náročnější varianta je k mání již u některých tuzemských prodejců, např. oblíbený CzechComputer nabízí 95W verzi za notně přestřelenou cenu 5783 Kč vč. DPH (a dostupností jak jinak než neznámou).

Plánujete-li nákup čtyřjádra od Intelu, počkejte, než se ceny promítnou do ceníků. Velké e-shopy reagují obyčejně v řádech několika dnů, čekání to tedy jistě nebude dlouhé.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!