Další návrat po 30 letech. Chystá se nová herní konzole Intellivision Amico

2

Po Atari se na trh herních konzolí vrátí i jeho rival – značka Intellivision. Tu založil americký hračkářský gigant Mattel. Sám tehdy produkoval i několik desítek vlastních her a dokázal oslovit také studia třetích stran (mj. i Atari, ale také Activision nebo Imagic). Celkem se prodalo přes 3 miliony Intellivisionů, ale v polovině 80. let Mattel svou videoherní divizi prodal a ta postupně vyhasínala… A teď vstane z popela jako bájný fénix.

Nově zformovaná firma Intellivision Entertainment pod vedením hudebníka Tommyho Tallarica chystá příští rok uvést novou konzoli Amico. Během Gamescomu jsme se dozvěděli, že vyjde 10. 10. 2020 a přinese minimálně 17 exkluzivních her. Amico se tak vydává jiným směrem než Sony, Nintendo nebo Sega, které jen prodávají staré konzole v novém balení, ale následuje Atari, které chce s konzolí VCS vytvořit novou soběstačnou platformu, pro kterou budou vycházet i nové tituly

Zatím toho moc nevíme, ale firma tvrdí, že se jí podařilo oslovit špičkové vývojáře a že pro Amico budou vycházet tituly vhodné pro celou rodinu. Půjde o nenásilné a nevulgární tituly, často s podporou multiplayeru včetně lokálního kooperativního. Hry se budou ovládat pomocí dvojice ovladačů připomínajících iPod, připojit včak půjde i mobily.

Konzole nemá stát více než 200 dolarů, hry pak budou v prodeji od 3 do 10 dolarů. Budou bez reklam, in-app plateb, lootboxů i DLC. V ceně Amica budou dva ovladače a pět her.

Zdroj: Intellivision

Další návrat po 30 letech. Chystá se nová herní konzole Intellivision Amico
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. „Amico se tak vydává jiným směrem než Sony, Nintendo nebo Sega, které jen prodávají staré konzole v novém balení…“
    Co jsem naposledy koukal na PS4 a Switch, tak se mi nezdály vyloženě jako starý konzole v novém balení.
    Dle traileru ani nemůžu říct, že by šlo o nenásilné hry, možná nebude násilí zobrazováno přímo na lidech, ale bylo tam hodně her, kde se střílelo po nepřátelských objektech, což už bych si vyložil jako formu násilí, když je mým úkolem střelbou ukončit život protivníka.
    Každopádně jsem zvědavý, nedávám tomu extra šance, ale je fakt, že na Switch mě chytlo hodně menších titulů, jako za časů starých NES, přestože kvůli tomu jsem si Switch nepořizoval, ale zahrát si nenáročný hry ve dvou (že jich tam je a že je snadný prostě se jen podělit o jeden JoyCon) je prostě fajn odbočka od velkých her.
    Jen je otázka, kolik se najde lidí s podobným pohledem, když dnes je in, že každé malé děcko už paří nejméně GTA, či spíš nějakou otřesnou free2play esport nesmyslnost.