Interaktivní dlaždice a notifikační centrum budou velké novinky ve Windows 9

0

Co všechno bude ve Windows 9? Spekuluje se o ledasčem a k posledním takovým neoficiálním odhalením patří interaktivní dlaždice. O těch se mluvilo už před měsíci a považovali bychom je vlastně jen za logické vyústění vývoje. V tuto chvíli dlaždice na hlavní obrazovce zobrazují užitečné informace, takže proč jim nepřidat pár základních manévrovacích funkcí?

Microsoft bude chtít (a muset) nabídnout vedle desktopu také novinky v Metru. Zvlášť to platí pro edici Windows bez desktopu, která bude určena mobilním zařízením. Podle WinBeta u tohoto nekončíme, neboť Devítky přinesou i notifikací centrum. Opět, smysl by to mělo, neboť jej už mají Windows Phone 8.1.

 

Právě sloučením Windows Phone s Windows vznikne systém pro tablety a telefony – tj. varianta bez klasické pracovní plochy. Magazín The Verge přítomnost obou funkcí ve Windows 9 potvrzuje. Nemusíme se však s nimi nutně setkat v podzimní veřejné ukázce. Toto sestavení pravděpodobně ještě nebude obsahovat všechny funkce.

Microsoft má podle The Verge v plánu systém aktualizovat jednou až dvakrát do měsíce. K tomu nejspíš bude sloužit tlačítko pro snadný upgrade. Uvedených funkcí se proto snad dočkáme časem ještě před dokončením a uvedením produktu na trh.

Zdroj: WinBeta | The Verge

Ohodnoťte tento článek!