Internet Explorer 10 = 10 let podpory

0

Zatímco Mozilla začala s odstřelováním majoritních verzí Firefoxu hned po vydání nové, Microsoft k podpoře produktu přistupuje zcela opačně: Internet Explorer 10 bude podporován po celých 10 let od jeho vydání. Nedávno se objevila spekulace, že právě tato dlouhodobá podpora na rozdíl od jepičího života Firefoxů je významným kladem pro firmy.

Internet Explorer 10 tak bude mít stejný životní cyklus jako operační systémy Windows. Microsoft tím chce podpořit nasazení Internet Exploreru (nejenom) ve firmách. Neznamená to ovšem, že by Microsoft ve vývoji zastaral: nadále bude nabízet rané platform preview verze a betaverze, umožňující otestovat nejnovější výkřiky webové technologie.

Otázkou je, kdo bude Internet Explorer 10 za deset let po jeho vydání ještě využívat, respektive jestli ještě dlouho před zánikem své podpory nebude stejně nenáviděný pro svoji zastaralost, jako je tomu dnes u Internet Exploreru 6, který je bohužel stále podporován, ačkoli by se jej Microsoft (a mnoho dalších) velmi rád zbavil.

Zdroj: MSDN Blog, via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dobrý den,
    Jsem uživatelem Office Xp. Pořídila jsem si i Office 2010 na druhém počítači. Hned na začátku jsem zjistila závažný problém pro mou práci. V Excelu běžně přesouvám listy do jiného sešitu (pravě tlačítko myši na uchu listu – přesunout nebo zkopírovat), sešit obsahuje dva listy, jeden ze zdrojovými daty a druhý s grafy. Oba označím a dám přesunout do jiného sešitu. V Excelu 2010 tato funkce sice je, ale při přesunutí listů do jiného sešitu se z grafů ztratí zdrojová data. Zkoušela jsem to různými zpúsoby, ale žádný nejde.