Internet Explorer 10 své soupeře poráží, Surface avšak odchází poražen

0

Microsoft v poslední (a současně jubilejní) verzi svého prohlížeče vylepšil především věci, které na první pohled nevidíme. Co se skrývá pod kapotou, oceníme až při prohlížení. Někdy nás to netrkne hned, ale musíte pak zkusit jiný prohlížeč, abyste si rozdílu všimli. Papírově byste však desátý Internet Explorer měli ocenit okamžitě. Zatím se mu daří a vítězí v různých testech. Než provedeme soubor vlastních měření, podívejme se na výsledky, které posbírali jiní.

Tip: Tip: poperte se s nastavením výchozího prohlížeče ve Windows 8

New Relic ke svým závěrům došel na základě sledování odezvy uživatelů, kteří měsíčně vygenerují zhruba 40 miliard zobrazení stránek. Bohužel, jde o jeden z těch poměrně neprůhledných sběrů dat, o němž si můžete myslet své. Přesto, data jsou zabalená do pěkné infografiky, tak se na ni aspoň očkem podívejte.

IE10 na platformě Windows nejrychlejší odezvu, dohání ho kolega IE9. Velice zajímavé je, že dalším v pořadí je Firefox a – teď to přijde – Safari. Teprve za ním se nachází Chrome.

New Relic: Internet Explorer 10 podává ve Windows nejlepší výkon
New Relic: Internet Explorer 10 podává ve Windows nejlepší výkon

Z našeho pohledu mají větší váhu zkoušky pánů z Tom’s Hardware. Ti si vzali na paškál prohlížeče a RoboHornet. Tento mladý test, aktuálně se nachází ve stádiu alfa, ukázal, že pod Windows 7 v 64bitové edici dosahuje nejlepších výsledků Chrome. Za ním je IE9 a až pak 64bitový IE9. Firefox skončil poslední, za Operou.

V novějších Windows 8 nicméně máme k dispozici Internet Explorer 10. Ten také v RoboHornetu zvítězil. Jako poslední opět skončil Firefox. Podotýkám, že zkoušky byly provedeny již ke konci září. Ovšem, že od té doby se situace o 180° otočit nemohla. O těchto výsledcích jsme se zmiňovali, stejně jako jsme říkali, že podle Strangeloop Networks načítá Internet Explorer 10 weby o 8 % rychleji než Chrome 20.

 

Berte to jako doplnění obrázku. Výše uvedené měření New Relic možná nebude úplně mimo realitu. Trochu jiná situace panuje na poli přenosných zařízení s procesory ARM. Internet Explorer 10 sice z hardwaru ždímá, co se dá, a to zejména díky vylepšené hardwarové akceleraci, jeho výkon na hybridním počítači Surface není tak dobrý ve srovnání s konkurencí. Konkurenční tablety si vedou mnohem lépe.

Bude to rovněž otázka rozdílného hardwaru. Data pro změnu pochází z benchmarku Peacekeeper od Futuremarku. Na špičce se drží velmi výkonný tablet iPad. Přirozeně jde o poslední generaci.

Výsledky od Futuremarku
Výsledky od Futuremarku

Ohodnoťte tento článek!