Internet Explorer 11 bude rychleji dekódovat a vykreslovat obrázky JPEG

0

Uvedení Windows 8.1 na trh se blíží a s nimi Microsoft uvede nový prohlížeč. Funkcí pro Metro bude dost, zatímco na desktopu budeme těžit především z novinek pod kapotou. K nimž patří také zapojení hardwarové akcelerace během dekódování snímků. Podle Redmondských se v Internet Exploreru 11 načítání obrázků ve formátu JPEG díky tomu zrychlilo až o 45 % a celý proces spotřebuje o 40 % méně paměti.

Tip: Internet Explorer 11 bude na tabletu jako ryba ve vodě. Jaké inovace chystá?

To je podstatné zlepšení. V úvahu musíme vzít fakt, že snímky se z velké části podílí na velikosti webových stránek. Podle Microsoftu pak dokonce ze 61 %. 47 % ze všech obrázků pak mají být ty s příponou JPG. Podrobné informace o procesu, které většinu lidí nezajímají, si můžete přečíst na IEBlogu. Podstatné je to, že prohlížeč bude vyžívat méně procesorového času, čímž zlepší odezvu systému a sníží spotřebu počítače.

 

Dobré je zmínit, že ačkoli se nás Microsoft pokouší opít čísly, rychlost načítání se nezlepšila nijak dramaticky. Bavíme se o řádu milisekund. Zkušební snímek Internet Explorer 11 dekódoval 17,9 milisekundy a během 57,5 ms ho vykreslil. IE 10 naproti tomu dekódoval 31,9 ms, přičemž celkové vykreslení mu zabralo 81,5 ms. Delší výdrž notebooku při běhu na akumulátor by byla vítaná, jestli bude stát za to, si ale budeme muset ověřit. (Spíše ne.)

Dekódování je rychlejší o dost, ale celkové vykreslení zrychlilo méně. Navíc ne s každým džejpegem bude mít prohlížeč takové štěstí. Závisí to i na druhu komprese.

Zdroj: IEBlog

Ohodnoťte tento článek!