Internet Explorer 11 by díky Kinectu mohl odbourat zadávání textových hesel

0

Následující informaci berte jako čirou spekulaci, tedy se značným nadhledem. Pokud se ale ukáže, že jde o pravdu, máme se nač těšit. Podle zprávy na serveru Insideris.com by mohl jedenáctý Internet Explorer spolupracovat s technologií rozpoznání pohybu, kterou známe pod názvem Kinect. Tento novodobý „ovladač“, především vytvořený pro herní konzoli Xbox 360, snímá člověka a dokáže rozpoznat jeho gesta a pohyby, čehož využívají herní vývojáři. Kinect je v tuto chvíli určen především majitelům jmenované herní konzole, ani uživatelům osobních počítačů nicméně není zapovězen. V tuto chvíli nemáme k dispozici ani konečnou verzi Internet Exploreru 10, takže spekulace o jeho nástupci mohou být velmi předčasné.

Tip: Internet Explorer se chystá na Xbox 360. Ovládat se bude hlavně přes Kinect

Již upravená devátá (!) řada se ale na Xbox chystá a Kinect rozhodně podporovat bude. Prozatím by měla kamerka pomoci se základním ovládáním prohlížeče. Jistě si ale dokážete představit, že stále se zlepšující technologie snímání člověka ukrývá obrovský potenciál. První krůčky integrace Kinectu a Internet Exploreru tedy budou relativně nesmělé. Navíc se celá premiéra propojení dvou technologií odehraje podle všeho pouze na Xboxu, na počítačích tedy budeme mít smůlu. Nemáme informace o tom, že by IE10 pro Windows 8 nějakým způsobem Kinect podporoval. Jenže čerstvá spekulace říká, že nástupnický IE11 bude umět Kinect využívat, dokonce i namísto textových hesel.

 

Buď do prohlížeče vložíte otisk svého prstu skrze příslušnou čtečku, nebo – a to je to zajímavější – kamerka rozpozná váš obličej. Protože toto by mohlo být obejito nastrčenou fotografií, bude od vás Kinect vyžadovat nějakou akci, například se budete muset usmát nebo udělat nějaký specifický pohyb. Internet Explorer byste pak mohli využívat mnohem snáze než v současnosti, protože byste nemuseli nikde zadávat hesla do textového políčka. Přihlášení pomocí kamery by vygenerovalo potřebné textové heslo, ovšem zcela náhodné, které by se prý posléze uložilo do cloudu. Takže byste zároveň o svá nová „hesla“ nepřišli, naopak by zde mohla pěkně fungovat synchronizace napříč zařízeními.

Díky Kinectu byste si nemuseli pamatovat složitá hesla. Právě kvůli snadnému zapamatování lidé až příliš často používají triviální hesla, která lze snadno odhalit, mnohdy dokonce na první pokus. Takto by Microsoft sejmul dvě mouchy jednou ranou. Uživatel by si nemusel nic pamatovat a zároveň by de facto přestala existovat slabá hesla. Pokud by bylo vaše zařízení ukradeno, dokonce by mohlo být nastaveno tak, aby vyfotografovalo tvář zloděje. Tyto spekulace vůbec nemusí být pravdivé, navíc se týkají vzdálených produktů, a sice Windows 9, Windows Phone 9 a Internet Exploreru 11, který bude s těmito dvěma produkty provázán. Co myslíte, skutečně se podobného systému dočkáme? Ostatně, nějakou dobu se mj. spekuluje, že bychom se mohli dočkat Kinectu integrovaného přímo do notebooků.

Zdroj: Insideris.com

Internet Explorer 11 by díky Kinectu mohl odbourat zadávání textových hesel

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ja k notesu/tabletu poridil Optomu ML500, a i prez LED a tedy relativne malou spotrebu docela hluci, takze nechci ani vedet jak spatne by se chladilo neco tak maleho jako projektor primo v tele notesu, nebo by to melo naprosto zoufalou svetelnost, coz ostatne ma i ta Optoma ML500