Internet Explorer 6 mizí rychleji

0

Devět let starý prohlížeč Internet Explorer 6 nemá téměř nikdo rád: uživatelé, tvůrci webů i velké organizace včetně samotného Microsoftu. Tým vývojářů IE si proto už dříve dal za cíl donutit uživatele k přechodu na novější verzi co nejrychleji a co nejhumánněji to jde.

Ze statistik vyplývá, že se mu to opravdu daří, a to i u firem, které se do upgradování obecně moc nehrnou. V business sféře je nyní podíl IE6 10,3 % zatímco IE8 ve firmách roste, přičemž nyní dosahuje 34,1 %.

Celosvětový podíl IE6 nyní zaznamenal výraznější pokles, než v předchozích měsících: o 1,35 % na 14,58 %. Zato podíl Internet Exploreru 8 stoupl o 0,82 %. Kromě IE8 se však daří i Google Chrome, který se vyhoupnul z 8,47 % v říjnu na 9,25 %, zatímco Firefox poklesl z 22,82 % na 22,75 %.

Zdroj: Windows Team Blog, PCmag

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já to říkám už dlouho. Antivirus má stejné projevy jako virus – zpomaluje PC a občas ho i zlikviduje. Nevím co lidi na tom netu dělají, ale já nemám problém být bez antiviru i na Windows XP SP3.

  2. To je tady zase chytrých hlaviček. AVG je špatné, AVG nikdy, AVG mi způsobilo spadnutí PC … atd. a tak podobně. Přistupujte k diskuzím fundovaně a ne jen takové nekritické výkřiky. I jiné antiviry, OS atd. mají své problémy, ale že bych vykřikoval, jak jsou špatné a nikdy již více?! Trochu soudnosti pánové. Někomu vyhovuje to a jinému zase ono. Jen křiklouni jsou slyšet nejvíc.

    A testuje se, ale chyba se může vloudit kamkoli, proč to nepřiznat a omluvit se? A to u AVG udělali.

    Jeden také z testerů. 🙂